Барселона писа седмица на Райо Вайекано

Каталунците рагромиха със 7:0 като гости тима на Райо Вайекано

по статията работи: Краси Киров | 30.04.2012 | 00:33

Отборът на Барселона се върна на пътя на победата с разгромен успех със 7:0 като гост на Райо Вайекано в последната среща от 35-ия кръг на испанската Примера Дивисион.

По този начин каталунците запазиха разликата от 7 точки с лидера Реал Мадрид, но "белия балет" има нужда само от още една победа в оставащите три кръга за да триумфира с титлата в Испания.

Това бе първи мач за Барселона след като най-успешния треньор в историята на клуба Гуардиола обяви, че ще си тръгне от Барселона след края на сезона. Барселона не срещна проблеми с Райо Вайекано, който остава на шест точки над чертата и се надява да запази мястото си в Примера.

Гостите като че ли си го изкараха на Райо Вайекано за лошите резултати в последните десет дни. Те поведоха с три гола до полувремето дело на Меси, автогол на Робер и Кейта. През втората част на два пъти Педро, Тиаго и отново Меси вкараха за категоричния успех.

Гуардиола започна с Меси, Педро и Санчес в предни позиции. В средата оперираха Тиаго, Кейта и Бускетс. Изненадата в състава бе пускането на Мартин Монтоя като десен бек, докато другите в защита бяха Адриано, Пуйол и Масчерано. Другата изненада в тима бе на вратата, където Пинто бе заел мястото на Валдес.

Барса откри с първата си по-сериозна възможност в 16-та минута. Алексис след добър пробив подаде вляво на свободния Педро, който с подаване към далечната греда намери Меси на точното място за 1:0.

Веднага след това Пинто показа рефлекс след хубав удар на Коща. В 26-та минута Алексис бе изведен на добра позиция, финтира вратаря и пробва нещо като удар, но Робер засече топката в собствената си врата за 0:2. Меси имаше шанс да направи резултата класически след хубав пас на Педро, но аржентинеца не успя да играе с топката.

Райо отвърна с добър пряк свободен удар, но Пинто се намеси. В 39-та минута обаче нямаше кой да спре Кейта за 3:0. Лео Меси отново с перфектно отиграване финтира двама защитници и подаде чудесен пас към Кейта, който промуши топката във вратата на домакините.

Една минута след началото на второто полувреме Барса водеше с 4:0. Алексис центрира отляво, Меси засече топката в гредата, но Педро бе точен при добавката. Пинто се намеси добре отново след силен удар на Диаманка. В последните 13 минути гостите от Барселона вкараха нови три гола.

Влезлият като резерва Дани Алвеш сложи топката на главата на Тиаго, който покачи на 5:0. В 86-та минута отново Меси с магически пас намери Педро, който с втория си гол направи резултата 6:0. Това изглежда не стигаше на каталунците и те искаха да не спират да бележат. Две минути по-късно след многоходова атака пред наказателното поле, Меси с едно докосване от точката на дузпата оформи крайното 7:0.

Така Меси има вече 43 гола колкото и Кристиано Роналдо и изглежда това ще бъде единствената надпревара в оставащите три кръга до края на Примера Дивисион.