ЕС дава пари за проучване на опасни бактерии

От есента в общността ще заработи трансграничен консорциум „Антигона“, който ще анализира развитието на опасни болестотворни бактерии и вируси

по статията работи: iNews.bg | 09.08.2011 | 16:22

ЕС ще отпусне финансиране на проекти за проучвания на реакции при неочаквани епидемии, като например разпространението на бактерията e.coli, която причини смъртта на 46 души и разболя над 4 хил. души в общността само за няколко месеца.

От програмата за проучванията на ЕС ще бъдат отделени допълнителни 12 млн. евро, които да бъдат включени в борбата с патогени, съобщиха от Брюксел.

Тази есен трансграничен научен консорциум, наречен "Антигона" ще започне анализи на опасния щам на e.coli (О104), който засегна Европа. Само за проучването на тази бактерия ЕС ще отдели 2.1 млн. евро.

Учените обаче ще проучат и други потенциално опасни вируси и бактерии и възможните начини за преодоляване на заплахите. С по-доброто познаване на заплахите учените ще имат повече ходове при борбата с тях.

 


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

ТВ програма

Кино

  • Сега 100% будни сутрешно токшоу с...
  • 02:15 Култура.БГ предаване за култура с...
  • 03:10 История.bg /п/
  • 04:10 Арт детектив /п/
  • 04:25 По света и у нас /п от 20:00 часа/
  • 05:10 Книга на книгите 3 анимационен...
  • 05:40 Телепазарен прозорец
  • 05:55 Денят започва сутрешен блок с...
  • Сега "Приятели" - сериал, с.1, еп.12
  • 02:10 bTV Новините /п./
  • 02:50 "Преди обед" - токшоу с водещи...
  • 05:20 "Лице в лице" - публицистично...
  • 06:00 "Тази сутрин" - сутрешен блок с...
  • 09:30 "Преди обед" - токшоу с водещи...
  • 12:00 bTV Новините - обедна емисия
  • 12:30 "Комиците и приятели" - комедийно...
  • Сега "Черният списък" - сериал, сезон 7
  • 02:15 "Врагът отблизо" - сериен филм
  • 03:15 "Наследство" - сериен филм /п/
  • 04:10 "Свободна да избира" - сериал /п/
  • 05:20 "Пресечна точка" - публицистично...
  • 06:00 "Здравей, България" - сутрешен блок
  • 09:30 "На кафе" - предаване на NOVA
  • 12:00 Новините на NOVA
Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.