Разпространение на фалшиви медикаменти и забранени лекарствени средства в интернет спряха полицаи, съобщиха от пресцентъра на МВР.
След разследване на сектор "Компютърни престъпления, интелектуална собственост и хазарт” в ГДБОП, спецполицаите предприели съвместна операция с данъчни служители от ТД на НАП София и експерти от Комисия за защита на потребителите, предаде Агенция "Фокус".
Операцията е проведена в столицата.
Органите на реда и данъчните установили, че престъпната група е действала чрез онлайн магазина Health с адрес www.buyhealth.eu.
В сайта се предлага голям асортимент от фалшиви медикаменти и здравни аксесоари с известни търговски марки като Cialis, Viagra, Lida, магнитни гривни Power Balance и др., без знанието и съгласието на правоносителите.
Част от предлаганите продукти са опасни за здравето на потребителите.
От склад, магазин и домашен адрес, който служел за седалище на фирмата на виртуалния магазин, са иззети голям брой фалшиви артикули с китайски произход.