Рефери се изгавриха със Станимира Петрова на Олимпиадата, тя е напът да се откаже от бокса

Сега, ако ме питаш няма да се занимавам повече с бокс, защото с тези съдийства няма нужда са си губя времето. Решението обаче, ще го взема по-късно, каза след поражението от колумбийска съперничка афектираната Петрова

по статията работи: iNews.bg | 26.07.2021 | 13:20
Рефери се изгавриха със Станимира Петрова на Олимпиадата, тя е напът да се откаже от бокса

Станимира Петрова напусна рано-рано Олимпийските игри след спорно съдийско решение в първия мач за българката. Тя отстъпи с 2:3 съдийски глада срещу Яни Кастанеда от Колумбия. Така за втори път българската не успява да спечели победа на най-големия спортен форум.

Станимира Петрова започна силно първия рунд и поведе, но колумбийката успя да изравни играта, като нанесе силно круше в главата на Петрова, което я разклати. Така първият рунд завърши с 3:2 гласа в полза на Кастанеда.

През втория рунд Петрова успя да задържи съперничката си далеч от себе си, което е и стила на българката. Основната цел на Петрова бе да не допуска Кастанеда в близък бой и в голяма част от рунда успя да се справи със ситуацията, а същевременно успя да вкара няколко успешни удара. По този начин нещата се изравниха и Петрова взе рунда с 3:2 съдийски гласа.

Решителният трети рунд се отвори и двете боксьорки опитаха да вземат надмощие. И Петрова, и Кастанеда изиграха рунда доста хазартно, като българската успя да неутрализира атаките на съперничката си. В последната минута на рунда умората си каза думата, а колумбийката опита да атакува по-активно, за да обърне нещата в своя полза. Това даде резултат и в крайна сметка съдиите дадоха победата на Кастанеда с 3:2 съдийски гласа.

"Според мен аз печеля мача с малко. Сега съм афектирана и не мога да кажа реално. Не съм доволна от резултата. Какво да кажа повече? Няма значение какво е съдийството, важното е на кого вдигат ръката. Моята не я вдигнаха, няма значение. Сега, ако ме питаш няма да се занимавам повече с бокс, защото с тези съдийства няма нужда са си губя времето. Решението обаче, ще го взема по-късно. Пожелавам на всички останали да спечелят и да не са с моята съдба", каза Петрова.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

ТВ програма

Кино

  • Сега Референдум с Добрина Чешмеджиева
  • 22:00 Любов и саможертва тв филм /10...
  • 23:00 По света и у нас
  • 23:25 Ал Хайба тв филм /16 епизод/ (12)
  • 00:10 Още от деня коментарно предаване /п/
  • 00:40 100% будни сутрешно токшоу с...
  • 02:15 Култура.БГ предаване за култура с...
  • 03:10 История.bg /п/
  • Сега "Ергенът" - романтично риалити с...
  • 22:15 "Колко ми даваш?" - забавно шоу с...
  • 23:15 bTV Новините - късна емисия
  • 23:45 "Добрият доктор" - сериал, с.6,...
  • 00:45 "Спирала" - сериал, с.4, еп.7
  • 01:45 "Приятели" - сериал, с.1, еп.12
  • 02:10 bTV Новините /п./
  • 02:50 "Преди обед" - токшоу с водещи...
  • Сега "Hell’s Kitchen България" (нов...
  • 22:00 "Йелоустоун" - сериал, сезон 1
  • 23:00 Новините на NOVA
  • 23:30 "ФБР" - сериал, сезон 4
  • 00:30 "Частни детективи" - сериал, сезон 3
  • 01:20 "Черният списък" - сериал, сезон 7
  • 02:15 "Врагът отблизо" - сериен филм
  • 03:15 "Наследство" - сериен филм /п/
Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.