Арсенал все по-близо до Шампионска лига след успех над Уигън

Носителят на ФА Къп изпадна в Чемпиъншип

по статията работи: Краси Киров | 15.05.2013 | 07:18

Носителят на трофея в ФА къп Уигън се прости с елитния си статут, след като тази вечер Арсенал разкова селекцията на Роберто Мартинес с 4:1 кръг преди края на Премиър лийг.

Това беше решителна крачка за "артилеристите" за място в Шампионска лига, като те са вече 4-и с точка аванс пред Тотнъм и при победа срещу Нюкасъл през уикенда ще си гарантират за поредна година място в топ 4.

"Латикс" обаче нямат този късмет и са с 35 точки на 17-о място - на цели 4 от Съндърланд. Така Уигън изпада от елита на английския футбол, но все пак ще играе в Европа заради триумфа си с купата.

Арсенал заигра с чудесно настроение и от началото започна да натиска борещия се за оцеляване съперник. Още в 7' Уолкът разпиля защитата, но от центрирането му Касорла не успя да отбележи от чудесна позиция.

Касорла беше в центъра на събитията и в 11', когато центрира отлично от корнер, а защитниците изпуснаха за момент Подолски и той с глава забоде топката във вратата - 10-и гол за Полди в Арсенал.

В следващите минути домакините продължиха да натискат, но се отчетоха само с няколко много неточни удари. В същото време Уигън не правеше нищо съществено в предни позиции и трудно стигаше до голови положения.

В края на полувремето страстите на терена се нажежиха, като в рамките на 2 минути Арсенал можеше да поведе с 2:0 - първо Косчелни пропусна от няколко метра с глава, а след това гол на Уолкът беше правилно отменен заради засада.

Шокът за домакините беше пълен в 45', след като за несъществуващо нарушение съдията отсъди пряк свободен удар - зад топката застана Малоуни и с прекрасен гол резултатът бе изравнен, а съдията свири край на полувремето.

Втората част започна с гол във вратата на Счесни, който обаче беше отменен заради засада на МакМанаман, а преди това вратарят трябваше да се намеси при изстрел на Еспиноза. Джоел пък трябваше да се намеси удари на Полди и Уолкър.

Нямаше кой да спре бързоногото крило в 63', след като Касорла с поредното си добро подаване намери националът на Англия в близост до вратата и Уолкът нямаше как да сбърка от тази позиция. Само 5 минути по-късно Подолски направи 3:1 след трета асистенция на испанския плеймейкър на тима.

Гол красавец пък вкара Аарън Рамзи, който получи топката в отлична позиция, залъга с поглед, че ще подава и с мощен удар реализира в горния ъгъл на вратата без да гледа - 4:1 и Уигън загуби всякаква надежда за спасение.