Барса и Реал бият в последния кръг, Депортиво изпадна след 20 години

Кристиано Роналдо счупи рекорда на Уго Санчес и Телмо Сара за най-много голове в един сезон в Примера

по статията работи: iNews.bg | 22.05.2011 | 09:29

Новият шампион на Испания Барселона завърши подобаващо сезона в Примера дивисион. Каталунците, които излязоха с доста експериментален състав, се наложиха с 3:1 като гости на Малага, като тимът изоставаше в резултата малко преди почивката. С голове на Боян Къркич, Ибрахим Афелай и Бартра обаче, Пептим взе трите точки в последния 38-и кръг на Примера.

Другият гранд- Реал (Мадрид) също не остави съмнения за своите качества пред собствена публика на стадион "Сантяго Бернабеу". "Белия балет" разби Алмерия с 8:1 в мач, белязан от падането на рекорда за най-много отбелязани голове в един сезон- Кристиано Роналдо подобри постижението на Уго Санчес и Телмо Сара от 38, завършвайки тазгодишната кампания с 40 попадения.

Роналдо реализира две от попаденията в срещата. Хеттрик за тима на Жозе Моуриньо отбеляза Емануел Адебайор, а две попадения добави Карим Бензема. Осмият гол пък бе дело на юношата на Реал Хуанлу, който направи и дебют в този мач.

Отборът на Депортиво (Ла Коруня) стана последния изпадащ от испанския елит. Късно снощи "супердепор" загуби с 0:2 от Валенсия в последния кръг и се оказа големият губещ след изиграването на всички мачове, в които 7 отбора бяха с шансове за изпадане в Сегунда дивисион.

"Прилепите" от Валенсия, които си бяха осигурили третото място в крайното класиране на Примера още преди последния кръг, поведоха още в 4-а минута. Точен бе Адурис, като този резултат се запази до последните минути на мача.

С оглед развитието на другите мачове, Депортиво се нуждаеше от гол, за да остане в испанския елит. Той обаче не падна, като за сметка на това Роберто Солдадо вкара за втори път топката в мрежата на домакините, с което окончателно ги изпрати във втория ешалон на испанския футбол за следващия сезон.

Ла Коруня остана с 43 точки- с 1 по-малко от спасяващите се Майорка и Хетафе. Реал (Сарагоса), Леванте и Реал (Сосиедад) пък останаха с 45 точки и също ще играят в Примера догодина.

Севиля, Атлетик Билбао и Атлетико Мадрид ще бъдат участниците на Испания в Лига Европа. Това бе ясно и преди изиграването на срещите от последния кръг, като единствено имаше значение кой ще бъде на седмото място в крайното класиране и ще играе още един квалификационен кръг за турнира. Това се оказа мадридският Атлетико, който победи като гост с 4:3 тима на Майорка.

Това обаче сториха и неговите съперници Севиля и Атлетик (Билбао), които също спечелиха срещите си. Севиля победи като гост Еспаньол с 3:2, докато Билбао се наложи с 2:1 над тима на Расинг (Сантандер) също като гост. Така заради по-добро съотношение в директните мачове, Атлетико остава зад преките си съперници и носителят на трофея от миналата година ще играе от квалификациите в турнира.