Златан Ибрахимович ознаменува с гол дебюта си за ПСЖ

Перлата в селекцията на френския тим не се бави много и заби първото си попадение с екипа на парижани още в 3-ата минута на контролата с Ди Си Юнайтед, играна във Вашингтон (САЩ)

по статията работи: Мариян Найденов | 29.07.2012 | 11:07

Пари Сен Жермен и Ди Си Юнайтед не успяха да се победят и завършиха наравно - 1:1 в мач от приятелския турнир World Football Challenge в САЩ, а срещата между ПСЖ и Ди Си Юнайтед бе във Вашингтон. Двубоят ще се запомни повече с дебюта на перлата в лятната селекция на парижани - Златан Ибрахимович, за когото това бе дебют за ПСЖ, макар и неофициален.

Нещо повече, шведският таран не се бави много и ознаменува първото си появяване в мач за столичани и с гол, разписвайки се още в третата минута на двубоя. Ибрахимович се възползва от асистенция на Жереми Менес и вкара първото си попадение за парижани. Точно половин час по-късно Дуейн де Росарио изравни след точно изпълнение на дузпа.

Двубоят между Пари Сен Жермен и Ди Си Юнайтед ще се запомни и с това, че беше прекратен за около 45 минути заради неблагоприятни климатични условия.

В другия мач от турнира, игран в Маями, Урби Емануелсон се разписа в 69-ата минута и донесе победата на Милан с 1:0 над европейския клубен шампион Челси. Бившият холандски национал направи двойно подаване на скорост със Стефан Ел Шарави и преодоля вратаря на лондончани Петър Чех с удар отблизо.

Челси имаше шанс да изравни четири минути преди края, но ударът на новото попълнение Еден Азар от фаул мина на сантиметри над напречната греда.

Двубоят се игра пред точно 57 748 зрители, с което се превърна във втория най-посетен в историята на стадиона в Маями.