Леванте нанесе първа загуба на Реал Мадрид в Примера дивисион

"Белия балет" остана с десетима души на терена още в 38-ата минута и до края на двубоя не успя да наложи превъзходство

по статията работи: Даниел Любомиров | 18.09.2011 | 23:04

Леванте победи Реал Мадрид с 1:0 в изключително изненадващ двубой от късната неделна програма на 4-ия кръг в Ла Лига. "Белия балет" не можа да намери пролука в отбраната на домакините през първите минути на двубоя, когато имаше надмощие. А когато Сами Кедира си изкара ненужен втори жълт картон и остави съотборниците си с човек по-малко в 38-ата минута, стана ясно, че срещата ще протече крайно любопитно.

Умората от изиграния в сряда мач с Динамо Загреб също даде своето отражение и заради нея голът на Аруна Коне в 68-ата минута се оказа победен за домакините, които досега нямаха успех като домакин над този противник в историята си.

В другите по-раннни мачове от кръга Хетафе загуби у дома си от Райо Вайекано с 0:1, Сарагоса надви Еспаньол с 2:1, Атлетико Мадрид разгроми Сантандер с 4:0, а Атлетик Билбао и Бетис играят от 23:00 часа.

Така Реал Мадрид остава с 6 точки в класирането и в момента има една по-малко от Барселона, като Валенсия е единственият състав с пълен актив от 9 пункта.

През първото полувреме Реал владееше далеч повече топката, но само в първите 25 минути организираше опасни акции към противниковата врата. Кака, Карим Бензема и Анхел Ди Мария бяха основните виновници за запазването на нулевия резултат, защото те най-много пропускаха. Мерникът на нападателите на "белия балет" не бе точен и в рамката бе отправен само един удар, дело на Кака, който тогава от чиста позиция на скорост не можа да преодолее вратаря Густаво Мануа.

В последния четвърт час на полувремето домакините успяха да накъсат сериозно играта и да попречат на класния си опонент да се движи качествено по терена. Ди Мария се подведе по нервното темпо, продиктувано от играчите на Леванте, като отвърна на нарушение на Серхио Байестерос с груб фаул на свой ред. Сами Кедира също отида да се разправя и да помага на Ди Мария, като изблъска играч на домакините, който театрално се строполи на терена. Съдията се подведе и показа втори жълт картон на Кедира, като така Реал остана с десетима души на полето.

След почивката на терена влезе Кристиано Роналдо в опит да внесе свежест в редиците на буксуващия "бял балет". Въпреки че имаха предимство при притежанието, нищо интересно не можеше да бъде организирано от играчите на Жозе Моуриньо.

Леванте започна да усеща колебанията в опонента си и започна да контраатакува, като създаваше много опасни акции пред Икер Касияс. При една от тях в 68-ата минута след хубав пробив отдясно топката стигна до оставения на дузпата сам Коне, който от малката дистанция спокойно разстреля стража на Реал за 1:0.

Припряните действия на столичани единствено провокираха домакините да ги въвличат в малки спорове с рефера, без да се стига до нещо сериозно. В крайна сметка минутите течаха в полза на Леванте, докато "белия балет" се опитваше да преодолее добре подредените бранители. В действителност защитниците на тима от Валенсия не трепнаха нито веднъж и постоянно се представяха на високо ниво.

Така домакините изиграха оставащите минути като сериозен клуб и не позволиха нито за миг да им бъде оспорван аванса в резултата. Последният съдийски сигнал маркира първата загуба на Реал за сезона.