Славия и Литекс се доближиха до 1/4-финалите

"Белите" постигнаха победа в столичното дерби с Локомотив

по статията работи: Константин Симидчийски | 06.11.2013 | 16:51

Отборът на Славия направи важна крачка към ¼-финалите на турнира за Купата на България, след като днес "белите” спечелиха с 2:1 гостуването на Локомотив (Сф) в първи мач от ⅛-финалната фаза.

Домакините от Локомотив поведоха чрез ранен гол на Сота, но воденият от Милен Радуканов състав осъществи пълен обрат с попадения на Стефан Велков и Атанас Курдов.

Така Славия постигна отличен резултат преди реванша пред собствена публика, като "железничарите” ще имат нужда от много силен мач на стадиона в кв. "Овча Купел”, ако искат да намерят място сред осемте най-добри в турнира. Ответният мач ще се изиграе на 15 ноември.

Двубоят на ст. "Локомотив" нямаше как да стартира по-добре за домакините, които излязоха напред след едва седем минути игра. Сота бе намерен с прехвърлящо подаване от Ранджелович, като испанецът от близка дистанция преодоля Георги Петков за 1:0.

Славия обаче обърна мача с по-добра игра през втората част. "Белите" изравниха при първата си възможност след почивката. Чавдар Янков центрира от фаул от дясно и непокритият на далечната греда Стефан Велков с глава от 5 метра засече в мрежата.

В 82-ата минута Атанас Курдов донесе победата на Славия. Централният нападател получи пас от Олег Шалаев от дясно и с удар от въздуха от 12-13 метра не даде шансове на Митрев.

Междувременно отборът на Литекс също се доближи до следващата фаза на турнира, постигайки далеч по-очакван успех срещу състава на Созопол. "Оранжевите" също се наложиха с 2:1 на чужд терен.

Изненадващо, домакините от Созопол успяха първи да отбележат гол в мача. Това се случи в 11-ата минута, когато Илиян Шерденов проби по дясното крило и центрира в наказателното поле Боян Пейков, където непокритият нападател на домакините Станимир Баев засече топката за 1:0.

След още 11 минути игра обаче Литекс успя да стигне до много важно попадение на чужд терен, след като Петър Златинов центрира от корнер и Васил Божиков засече топката за 1:1.

Литекс вкара още едно попадение в мача и логично стигна до победата. В 77-ата минута резервата Мирослав Манолов изведе Александър Цветков сам срещу вратаря на Созопол и халфът на ловчанлии оформи крайното 2:1.