С два бързи гола на Шюрд Арш Левски обърна Локомотив Пд

Арш влезе като резерва и реализира две попадения

по статията работи: Даниел Любомиров | 06.11.2011 | 18:41

Шюрд Арш най-после се превърна в ключова фигура за Левски и за първи път, откакто бе закуен на "Герена", оправда доверието и очакванията на привържениците - "сините" се намираха в безизходица срещу Локомотив Пловдив и 15 минути преди края губеха с 1:2.

Арш обаче се озова на върха на атаката на домакините, за да завърши по отличен начин акции на Иван Цветков, за да реализира два гола и да осъществи пълен обрат само за 120 секунди - 3:2 за Левски пред празните трибуни на "Георги Аспарухов".

Иначе пред погледа на новия си треньор Николай Костов "сините" откриха резултата в 16-ата минута чрез Цветков, но много бързо предадоха инициативата на амбициозните си гости. Вдъхновен от Здравко Лазаров, Локомотив изравни в 29-ата минута чрез Базил де Карвальо, а в 41-ата минута Йордан Милиев си отбеляза автогол, за да даде аванс на пловдивското Юве.

След почивката двубоят се развиваше предимно пред наказателното поле на "железничарите", но без да бъдат организирани сериозни положения в актива на Левски. Въпреки това за две минути Шюрд Арш се оказа на правилното място и първо след центриране на Цветков, а след това след многоходова комбинация на "сините", успя да вкара два гола за крайното 3:2.

Така Левски вече има 24 точки на пета позиция в класирането и се доближи само на 1 пункт от шампиона Литекс. Локомотив Пловдив изпусна страхотен шанс да измести "сините" от петото място в подреждането, като сега запазва актива си от 20 точки и остава шести.

Домакините отркиха резултата с първата си качествена атака, при която Даниел Младенов се възползва от празно пространство на левия фланг, за да направи рейд и да влезе в наказателното поле. Последва центриране по земя, при което с рикошет кълбото все пак стигна до своя адресат - Иван Цветков, който на празна врата без проблеми го прати в мрежата - 1:0.

Постепенно играчите на Локомотив започнаха да редуват атаки към вратаря на Левски Пламен Илиев и не трябваше да чакат дълго, за да стигнат до равенството - в 29-ата минута пробив на Здравко Лазаров по дясното крило завърши с прецизно центриране успоредно на голлинията. Базил де Карвальо бе напълно сам около точката за дузпа и след като овладя топката, я прати безпощадно в мрежата - 1:1.

Устремът и офанзивните действия на гостите бяха възнаградени в 41-ата минута с нов гол, макар и дело на Йордан Милиев, който пък е бивш играч именно на Локо Пд. Отново Лазаров центрира, този път от пряк свободен удар и Милиев в стремежа си да попречи на Карвальо да стигне до топката, я засече в собствената си врата - 1:2.

След почивката Левски владееше инициативата и имаше подчертано териториално превъзходство, но така и не успяваше да пробие добре подредената отбрана на пловдивското Юве.

Въпреки това защитниците на Локо проспаха меко центриране на Цветков в 76-ата минута и остави Арш да засече кълбото в мрежата на Флориан Лучини - 2:2. Още в следващата атака пък Владимир Гаджев подаде към Цветков, който моментално предостави топката на набралия скорост Тодор Христов.

Бившият халф на Берое бе повален от Бенжелюн на тревата, но Арш отново бе на правилното място и се възползва от шанса си да стреля необезпокояван, за да направи 3:2.

Така Левски повече с ентусиазъм и нанасяне на ударите си в точния момент успя да победи Локомотив, но новият наставник на "сините" Николай Костов не остана очарован от продукцията, която предложиха футболистите на "Георги Аспарухов".