Юнайтед премина през Стоук за Купата на Лигата

Уест Хям изрита Тотнъм от турнира

по статията работи: Божидар Азманов | 19.12.2013 | 00:05

Манчестър Юнайтед се справи със Стоук Сити при визитата си на "Британия стейдиъм" и след победа с 2:0 се класира на полуфинал в турнира за Купата на лигата.

Головете за гостите паднаха през второто полувреме, когато се получи и по-добър двубой. През първата част лошите атмосферни условия не създадоха предпоставки за качествен двубой. Над "Британия" се сипеше силна градушка, а мачът дори бе прекъснат за известно време.

През второто полувреме "червените дяволи" натиснаха своя противник и благодарение на две грешки в защитата на Стоук постигнаха своето. Първо в 62-та минута Ашли Йънг откри с мощен шут от дистанция, а в 78-та Патрис Евра оформи крайния резултат с красиво изпълнение.

В другия двубой от тази вечер Уест Хям шокира Тотнъм и след обрат, и краен резултат 2:1 изхвърли "шпорите" от турнира за Купата на Лигата.

На "Уайт Харт Лейн" домакините бяха по-добрият тим през по-голямата част от мача и заслужено поведоха след гол на Емануел Адйебайор в 68-та минута. Матю Джарвис и Модибо Майга обаче донесоха успеха на "чуковете" в лондонското дерби съответно в 80-та и 85-та минути.

Това бе втора поредна загуба за Тотнъм от градския съперник през този сезон, което се случва за първи път от 1966 година насам.

Повече за двубоите от турнира за Купата на Лигата в Англия вижте в Sporta.bg

24 трендафил въжарски 19.12.2013 | 15:34
отпадането на Тотнъм бе незаслужено, изненадах се, но...така е във футбола
23 властен олигарх 19.12.2013 | 15:00
Получиха се и то доста големи изненади. Ще видим занапред дали ще го бъде така, така че тепърва има да се изясняват много неща според мен.
22 David Hayemaker 19.12.2013 | 14:59
Няма криза, там нещата бяха такива, защото имаха доста тежки мачове подред и сега вече идват лесните и ще наваксат в изоставането си според мен.
21 известна личност 19.12.2013 | 14:56
Да, не беше лесен и това е повече от ясно. Определено се постараха да достигнат до победата и аз съм много впечатлен от този факт ;).
20 david copperfield 19.12.2013 | 14:55
Ще побеждават и занапред. Имат шанса да спечелят трофей и сезона им да не бъде нулев, така че бъдете сигурни, че Мойс ще направи всичко възможно, за да доминира още.
19 властен олигарх 19.12.2013 | 14:54
Добре се справихме тук, няма никакъв спор в това. Дано и занапред да продължаваме в същия дух. Определено тези победи могат да ни впечатляват само ;).
18 David Hayemaker 19.12.2013 | 14:53
"Уест Хям изрита Тотнъм от турнира" - Което наистина си беше доста впечатляващо. Определено Юнайтед заслужава да си върне победната форма и ще успее да го направи.
17 известна личност 19.12.2013 | 14:53
Дори пестеливо успяхме да подходим към този мач, но в крайна сметка си тръгнахме с победа и класиране на 1/2 финалите, където ще играем срещу Съндърланд.
16 david copperfield 19.12.2013 | 14:52
Надиграхме ги тотално и си спечелихме мача съвсем заслужено. Стоук не е отбор, който може да спре Манчестър Юнайтед. Определено ще имаме шанс за трофей и това е добре.
15 Баба Пъша 19.12.2013 | 10:35
Не мога да повярвам, че Уест Хям са победили отборът на Тотнъм . Явно при шпорите положението е е много цветущо . Доста голове отнесоха в последно време .
14 Старата Госпожа 19.12.2013 | 10:17
"Юнайтед премина през Стоук за Купата на Лигата" - Най - накрая Юнайтед да победят във важен за тях мач . Двубоят не е бил никак лек, но се радвам, че в крайна сметка са победили .
13 Тръпкомир Тръпков 19.12.2013 | 09:50
те и тотнъм не са в кой знае каква добра позиция. наскоро смениха треньор и това също се отразява на играта. тепърва ще показват на какво са способни.
12 вербална нота 19.12.2013 | 09:48
това е самата истина и тепърва ще показват на какво са способни. те са един много силен отбор и това ще се види по време на самия сезон.
11 тримилиона четиригодини 19.12.2013 | 09:48
ако си загубил вяра в отбора, това означава, че не си никакъв фен на отбора. ако си фен, никога няма да загубиш вяра в този отбор.
10 коремного мекотело 19.12.2013 | 09:47
не знам за каква криза става дума. в юнайтед няма криза и това се вижда много ясно. това, че са на това място в класирането, не означава, че са в криза. смятам, че тепърва ще показват на какво са способни и това ще се види много ясно по време на самия сезон.
9 Тръпкомир Тръпков 19.12.2013 | 09:46
юнайтед показаха много добра игра и смятам, че напълно заслужено продължават напред. това само може да радва всички фенове на отбора и това е много добре.
8 нелепо съвпадение 19.12.2013 | 09:45
Много се радвам, че Манчестър Юнайтед са победили в този мач и са отстранили отборът на Стоук Сити . Мачът им сигурно въобще не е бил лесен .
7 вербална нота 19.12.2013 | 09:45
това беше напълно нормално и смятам, че не се получиха големи изненади. дано в следващия кръг да има още по-интересни мачове.
6 тримилиона четиригодини 19.12.2013 | 09:44
мисля, че се получиха едни много интересни мачове и едва ли хората са останали разочаровани. дано на следващия етап да се насладим пак на много интересни мачове.
5 коремного мекотело 19.12.2013 | 09:43
това бяха едни много интересни мачове, в които не се получиха никакви изненади. особено интересно беше когато заваля голямата градушка.
4 Krist Novoselic 19.12.2013 | 09:24
"Уест Хям изрита Тотнъм от турнира" - Уест Хям са в незавидна позиция в първенството и много се учудвам, че са се представили толкова добре за купата на Англия и то срещу отбор като Тотнъм .
3 tiha paranoq 19.12.2013 | 09:11
Манчестър Юнайтед далеч не са слаб отбор . Вярно , че напускането на Сър Алекс си оказа своето негативно влияние, но мисля, че червените дяволи малко по малко почват да се съвземат .
2 крива вежда 19.12.2013 | 09:03
Браов на Манчестър Юнайтед за тази победа . Аз я очаквах, защото беше крайно време Юнайтед да зарадват феновете си, някои от които са изгубили вярва в клуба с последните резултати .
1 empty world 19.12.2013 | 08:45
Стоук Сити не са никак слаб отбор в момента и аз лично се учудвам , че Манчестър Юнайтед са ги победили категорично с 2:0 . Отборът на Дейвид Мойс се намира в криза, но подобни резултати ни дават аргументи за надежда, че там ситуацията ще се промени . Все пак това е клуб с невероятна история и не може просто така да играе посредствено . Мисля, че през вторият полусезон на първенството, Манчестър Юнайтед ще играе далеч по - добре от сега .