"Лъвчетата" останаха на крачка от финала

България отстъпи на Сърбия на 1/2-финалите на Световното първенство

по статията работи: Константин Симидчийски | 13.10.2013 | 10:05

България загуби от Сърбия с 0:3 (13:21, 18:21, 10:21) гейма на полуфиналите на Световното първенство по волейбол за младежи до 23 години. Така възпитаниците на Драган Иванов ще играят с Русия по-късно днес в спор за бронзовите медали.

Мачът започна по-добре за сърбите, които поведоха с 4:0. На няколко пъти националите намаляваха тази разлика до 2 точки, но западните ни съседи продължиха да тормозят българското посрещане, което не даде шанс на блокадата на българите да проработи ефективно и изолирайки центровете в атака. Така Сърбия поведе в резултата след 21:13.

Във втория гейм българските волейболисти също намериха начин да затруднят противниковото посрещане, а собственото им се подобри. Така заработи и блокадата, а атаките през центъра бяха повече. Нашите успяха да натрупат разлика 6:10, 8:13.

След техническото прекъсване сърбите започнаха постепенно да намаляват българската преднина, докато не изравниха при 17:17. Последва ново равенство, а три поредни успешни блокади срещу нашия тим обърнаха резултата и поведоха с 2:0 гейма.

Началото на третата част бе равностойно до 4:4. След това отборът на Сърбия бързо започна да трупа преднина. Българите не успяха да противодействат ефективно и срещата приключи в полза на Сърбия.

Сръбският център Сречко Лисинац, който направи и добър мач с мъжете на Европейското първенство срещу България, записа цели 10 блокади срещу 3 за Венцислав Рагин. Лисинац стана и топреализатор на мача с 15 точки.

Най-резултатен за България бе Жани Желязков с 9 точки.

"Не съм сигурен защо загубихме мача и къде сгрешихме. В първите два гейма загубихме няколко точки, защото усетихме страх при някои конкретни разигравания и не атакувахме добре. Трябва да играем по-добре в нападение, за да печелим. В същото време мисля, че Сърбия игра много добре", заяви българският национал Жани Желязков след загубата.

Днес българите ще играят срещу Русия в спор за бронзовите медали, а Сърбия и Бразилия ще определят първия шампион на планетата в тази възраст.

• Сега Камий Клодел 1915г. игрален филм...
  • 01:40 Имате среща с ... Диана Любенова...
  • 02:25 100% будни сутрешно токшоу с...
  • 03:55 Арабела се завръща или Румбурак -...
  • 04:25 Истории от олимпийските игри /п/
  • 04:40 По света и у нас /п от 20:00 часа/
  • 05:10 Натисни F1 образователна поредица...