ЦСКА София наложи волята си срещу Левски във Вечното дерби

Мачът бе белязан от редица инциденти по трибуните

по статията работи: iNews | 07.04.2024 | 17:28
ФБ/ПФК Левски

ЦСКА София победи Левски с 2:0 в 28-ия кръг и взе второто вечно дерби за сезона. С днешните три точки "червените" се връщат на 2-ото място в класирането с 60 точки, изоставайки на 3 от шампиона Лудогорец, който по-късно днес играе като гост на Пирин (Благоевград).

Левски остана на 4-о място с 51 точки и може да бъде задминат от Локомотив (Пловдив), ако в понеделник победи Черно море (Варна).

Мачът бе белязан от редица инциденти по трибуните.

Първата част завърши без голове и напълно в отражение на показаното на терена. Но както преди седмица в Разград, така и днес Левски изпитваше сериозни проблеми след почивката. Тобиас Хайнц и Фернандо Каранга вкараха головете за радостта на ЦСКА.

Най-популярните български отбори имаха тежки дни преди днешното Вечно дерби, като Левски се върна с пет гола в мрежата от Разград. А противниците им от Борисовата градина претърпяха шокираща домакинска загуба от Локомотив (Пловдив).

Тимът на Левски започна по-агресивно и пресираше противника още при изнасяне на топката. В резултат на това в началния четвърт час повече напрежение имаше за Бусато на вратата на ЦСКА София. Но точно в този момент "червените" стигнаха и до гол, дело на Линдсет. Още при първо гледане на ситуацията се видя, че норвежкият халф е пратил топката в мрежата с ръка. Четири минути по-късно Фернандо Каранга се отскубна, остана сам срещу вратаря Андонов и опита да стреля. Но младият страж на сините скъси ъгъла и отрази.

До края на първото полувреме малко повече беше напрежението пред Иван Андонов, но кой знае какви чисти ситуации не бяха създадени. В 24-ата минута Фернандо Каранга можеше да накаже много лоша грешка на Кристиян Димитров. Бразилецът догони спорен пас от бранителя, а Иван Андонов излезе и с шпагат опита да блокира. В интерес на истината, съдията Драганов правилно прочете ситуацията и вдигна жълт картон на вратаря.

В оставащите 10 минути Каранга - този път след пас на Тобиас Хайнц, както и Фаетон, имаха две възможности. И в двата случая обаче ударите не представляваха проблем за вратаря на Левски.

Второто полувреме започна малко по-спокойно, но драмата в синьо тепърва предстоеше. В 52-ата минута Матиас Фаетон атакува спорна топка, към която се втурнаха Келиан ван дер Каап и Кристиян Димитров. Българинът в опита си да изчисти ритна в лицето съотборника си. Пет минути по-късно Ел Джемили навърза трима в червено, в това число и капитанът им Матей, но последвалият удар беше слаб.

В 61-ата минута ЦСКА София поведе в резултата, благодарение на сериозна грешка на вратаря Иван Андонов. Дълга, изритана топка падна в полето на Левски, а защитникът Хосе Кордоба чакаше вратарят да стигне първи. Каранга натисна и двамата, Андонов се забави с обработването, Матиас Фаетон също сложи крак. Накрая вратарят ритна право в Хайнц, който много елегантно прехвърли всички и откри резултата.

Минути по-късно Джонатан Линдсет можеше да удвои преднината на "червените", но това се случи в 73-ата минута. Отново Хайнц беше в основата на атаката, пусна перфектно към Скаршем в наказателното поле на Левски. "Синята" защита и най-вече Кордоба, не се ориентираха, а Скаршем стреля с десния крак. Андонов отби, но право в краката на Фернандо Каранга, който от няколко метра нямаше как да сбърка - 2:0.

Накрая дори можеше да стане и 3:0, след като Данило Асприля при контраатака излезе от ляво по атаката. Изстрелът му по земята обаче се отби в страничната греда и излезе в аут.