Баскетболни ветерани и журналисти ще играят благотворителен мач

Шампионът по джудо и самбо Георги Огнянов - Макарона се нуждае от подкрепа

по статията работи: iNews.bg | 07.03.2011 | 15:08

Баскетболни легенди от две поколения ще попълнят националния отбор по баскетбол от 80-те и 90-те години на XX век, който ще се изправи срещу сборен състав на журналистите, в благотворителния мач в подкрепа на петкратния шампион по джудо и многократен по самбо Георги Огнянов. Мачът, който е част от официалната програма на Финалната осмица на турнира за Купата на България, е насрочен за 13 март 2011 година от 15,45 часа в столичната зала "Универсиада".

Дотук от бившите БГ национали са потвърдили присъствието си първият източноевропеец в историята на НБА и настоящ изпълнителен директор на БФБаскетбол Георги Глушков, заместник-министърът на физическото възпитание и спорта Иван Ценов, както и Ивайло Равуцов, Робърт Гергов, Еди Вълчев и Андон Шамандуров. От тима обаче обещават да попълнят състава за събитието с още добре познати лица от близкото минало. Под въпрос за момента са националният селекционер Росен Барчовски, който води Рилски спортист, както и помощник-треньорът на Левски Тони Дечев. Двамата ще имат ангажименти с клубните си отбори по време на турнира за Купата. Със сигурност през тази година публиката няма да може да се наслади и на точната ръка на радвалия няколко поколения с играта си Георги Младенов. В същия ден легендата на Левски и националния отбор ще изведе своя Берое 07 в мач срещу носителките на Купата - Дунав 8806 в мач от дамската НБЛ в Стара Загора.

Отборът на журналистите пък ще бъде воден от две небезизвестни млади фигури в българския баскетбол. За първи път треньорски тандем ще заформят двама бивши съотборници - Мануел Марков и Людмил Хаджисотиров - Удо. Двамата са популярни в баскетболните среди с редовните си "включвания" по медиите, отразяващи играта с оранжевата топка, като са амбицирани да подготвят сериозни изненади за противниковия тим.

Всички постъпления от билети от 13 март ще отидат за възстановяването и адекватното лечение на Георги Огнянов. Цената на пропуските е 5 лева, като с тях ще може да бъде наблюдаван както благотворителният мач, така и малкият финал от надпреварата, който започва същия ден в 18,00 часа.

Георги Огнянов - Макарона е петкратен републикански шампион по джудо и многократен по самбо, състезател и студент в НСА "Васил Левски". Георги получи тежка травма на Световното първенство за студенти по самбо в Чехия (22-24 октомври 2010 година). Диагнозата на спортиста е строшен 5-и и спукан 6-и шиен прешлен.

Вече няколко месеца Георги е тотално забравен от институциите, като единствената възможност да бъде възстановен напълно е да се подложи на лечение в спинален център в чужбина. Подобна клиника в България няма, а спортистът и неговото семейство са се спрели на медицинско заведение в Чехия, където Огнянов трябва да престои минимум 6 месеца. За този период ще му бъдат необходими 50 000 лева.

В случай, че имате желание и възможност да помогнете със средства за възстановяването на Георги Огнянов, използвайте следната банкова сметка:

Банка: ОББ АД
Номер на сметка: BG 96 UBBS 80021027781430
BIC CODE: UBBS BGSF
Титуляр на сметката: MАРИЯ ОГНЯНОВА


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

ТВ програма

Кино

  • Сега Последният печели...
  • 14:00 Телепазарен прозорец
  • 14:15 Арт детектив рубрика за лайфстайл и...
  • 14:30 Вечната музика
  • 15:00 Имало едно време...предметите...
  • 15:15 Книга на книгите 3 анимационен филм
  • 15:45 Телепазарен прозорец
  • 16:00 Бързо, лесно, вкусно
  • Сега "Присъда" - сериал, с.2, еп.58 /п./
  • 15:00 Премиера: "Плен" - сериал, с.1,...
  • 16:00 Премиера: "Моите братя и сестри" -...
  • 17:00 bTV Новините
  • 17:20 "Лице в лице" - публицистично...
  • 18:00 "Стани богат" - телевизионна игра с...
  • 19:00 bTV Новините - централна емисия
  • 20:00 "Живот на кантар" - състезателно...
  • Сега "Свободна да избира" (премиера) -...
  • 15:00 "Лабиринт към щастието" (премиера)...
  • 16:00 Новините на NOVA
  • 16:10 "Пресечна точка" - публицистично шоу
  • 17:00 "Семейни войни" (нов сезон) -...
  • 18:00 "Сделка или не" (премиера) -...
  • 19:00 Новините на NOVA - централна емисия
  • 20:00 "Хубава жена" - с уч. на Ричард...
Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.