Бенфика обърна Спортинг в дербито на Лисабон

"Орлите" се наложиха с 3:1 и оглавиха класирането в Лига Сагреш

по статията работи: Мариян Найденов | 11.12.2012 | 08:15

Отборът на Бенфика се наложи с 3:1 над Спортинг в дербито на Лисабон, което бе от 11-ия кръг от португалското футболно първенство - Лига Сагреш.

Гостите от Бенфика стигнаха до пълен обрат, след като в края на първото полувреме изоставаха в резултата с 1:0 след попадение на Рики ван Фолсвинкел в 30-ата минута.

Отговорът на Бенфика дойде в 58-ата минута, когато Оскар Кардосо засече топката с глава, тя се отклони от тялото на защитника на Спортинг Маркос Рохо и влетя в собствената му врата за 1:1.

Този резултат се запази до 81-ата минута, когато Бенфика получи правото да изпълни дузпа за игра с ръка на холандския бранител на Спортинг Халид Буларуз, при която той спря голов удар към вратата, за което заслужено получи и червен картон, оставяйки отбора си с човек по-малко на терена.

Зад топката застана голмайсторът на "орлите" Оскар Кардосо и не сбърка за 2:1. Пет минути по-късно (86') отново той оформи и крайното 3:1.

След тази победа Бенфика оглави временното класиране в Лига Сагреш с актив от 29 точки, колкото има и Порто, но "драконите" са с по-лоша голова разлика. Спортинг пък заема незавидната за името на клуба 9-а позиция с 11 точки.

15 Миро Т 11.12.2012 | 13:12
Трябваше да ги бият даже, но сякаш не си вярваха, че можеха да го сгорят. Това е отбор с традиции, който най-вероятно ще стане шампион в Португалия.
14 Doctor SteelHammer 11.12.2012 | 13:12
Бенфика продължават в Лига Европа, където ще мачкат много здраво според мен. Доста силен отбор са и това се вижда с просто око.
13 Средновековен Рицар 11.12.2012 | 13:11
Той е голяма звезда. Ако не беше на 29 години, то той със сигурност щеше да бъде трансфериран в някой голям европейски отбор според мен.
12 Батко съссладко 11.12.2012 | 13:10
Те не са такава сила каквато бяха преди години. Имат още много да повишават своята класа, за да могат да бият отбори като Порто и Бенфика.
11 Миро Т 11.12.2012 | 13:09
Португалското първенство не е никак лошо. Водещите отбори мачкат здраво и това се вижда. Да видим в европейските турнири как ще се представят :).
10 Doctor SteelHammer 11.12.2012 | 13:09
Да продължават в същия дух "орлите" и ще станат заслужено шампиони. Така ще спрат хегемонията на Порто, която наистина е много дълга.
9 Doctor SteelHammer 11.12.2012 | 13:08
8 Средновековен Рицар 11.12.2012 | 13:08
Независимо че Бенфика бяха напуснати от голямата си звезда Аксел Вицел, то те пак са много силен отбор, който ще се бори да стане шампион в Португалия.
7 Батко съссладко 11.12.2012 | 13:07
Бенфика са добър отбор. Чак ми е чудно как Порто не е първи тази година. Все пак те спечелиха всички свои домакинства до този момент.
6 Пламен Панайотов 11.12.2012 | 10:15
Поредното много добро представяне от страна на Бенфика в есенния полузезон в португалското футбулно пъвенство. Радвам се, че има все още готини мачове за гледан.
5 Батко Реджеп 11.12.2012 | 09:17
Поздравления за Бенфика за добрата игра. Успяха да се класират за осмина финалите на Шампионската лига, което си беше за мен едно много добро постижение за португалски отбор.
4 мрачен интелектуалец 11.12.2012 | 09:06
Бенфика са във форма напоследък и това се видя и в ШЛ, където бая изпотиха Барселона в последния мач.
3 Баба Пъша 11.12.2012 | 09:06
"Орлите" се наложиха с 3:1 и оглавиха класирането в Лига Сагреш - Бенфика напоследък много добре впечатление взеха да ми правят! Няма лъжа, няма измама - много добър отбор.
2 Старата Госпожа 11.12.2012 | 08:29
Не мога да повярвам, че Спортинг Лисабон да се изложили по натъв начин. Очаквах те да победят без абсолютно никакъв проблем отбора на Бенфика, пък то гледай какво стана.
1 petar ognjnov 11.12.2012 | 08:26
Браво на тях. Все пак са направили добра игра, след като са обърнали резултата. Заслугата е изцяло на Оскар Кардосо.