Екипи на Центъра за градска мобилност ще започнат от днес (15 октомври) проверки за редовността на пътниците и качеството на обслужване в крайградските линии, съобщава БТА.
Целта на новия проект е да има постоянен контрол в превозните средства. Проверките стартират от линия номер 59, която обслужва маршрута от кв. "Княжево” до село Мърчаево.
Според изискванията пътниците трябва да се качват само от първата врата и да слизат само от задната. Веднага след качването си в превозното средство пътникът е задължен да представи за проверка своята карта или да перфорира билет пред инспектора по контрола.
Пътниците без билет, трябва да закупят такъв от шофьора на автобуса. За пътуването ще се изисква редовен превозен документ - няма да бъдат налагани друг тип санкции.
Благодарение на проверките ще се подобри контролът и ще се стимулират гражданите, които ползват услугите на градския транспорт.
Превозните средства, в които ще има постоянен контрол, ще бъдат обозначени с указателни табели.
По-рано днес кметът на София Йорданка Фандъкова каза, че започват проверки и на маршрутните таксита в града.