Найденов: Президентът или е бил подведен, или е злонамерен

Найденов контрира Плевнелиев относно спирането на реформата в армията

по статията работи: Елица Елефтерова | 14.07.2013 | 15:04
Найденов: Президентът или е бил подведен, или е злонамерен
БСП

"Президентът или е бил подведен, или е злонамерен. Но тъй като не искам да си мисля, че е злонамерен, приемам, че е бил подведен. И в двата случая не смятам да влизам в задочна дискусия или спор с президента. Има достатъчно ясни решения на Съвета по отбрана и аргументи, които се споделят единодушно и от политическото ръководство на Министерство на отбраната, и от командването на въоръжените сили."

С тузи думи министърът на отбраната Ангел Найденов коментира изказването на президента Росен Плевнелиев от петък за високата цена, която ще струва на бюджета спирането на пенсионната реформа и възстановяването на формированието във Враца, съобщават от пресцентъра на БСП.

"Всеки, който иска да се запознае с тях, може да го направи. Но не мога да приема, че счетоводителският подход е единственият приложим в отношението към армията и въпросите, свързани със сигурността”, коментира министър Найденов.

За да илюстрира ситуацията, той даде пример с предвидените за закриване 7 бази на бригада "Логистика", в които се съхраняват имущество, екипировка, включително и над 9 000 тона боеприпаси, които досега не са били продадени или унищожени.

"Ако бъдат закрити в предвидените по план срокове и ако бъдат съкратени тези няколкостотин човека, заети в тях, кой ще поеме отговорността за тези боеприпаси? Може би служителите от президентската администрация," каза Найденов.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


4 числото Фи 15.07.2013 | 13:28
поред мен президентът е яко манипулиран, но и той на драго сърце си приема положението на марионетка
3 bilyanka razpilyanka 15.07.2013 | 10:13
Президентът според мен просто е некомпетентен, не че това по накакъв начин го оправдава. Плевнелиев е човек, който далеч не е за този пост, тъй като не му достига акъл и характер.
2 kaloyan ivanov 15.07.2013 | 08:49
Плевнелиев си е подведен по начало от интересите на един бизнес кръг, които са водещи за него, това е истината.
1 Emily Reed 15.07.2013 | 07:45
На Плевнелиев по-добре въобще да не му позволяват да се занимава с тези неща, тъй като видяхме какви са идеите му за реформи - да купим нови изтребители?!?

ТВ програма

Кино

  • Сега БГ киновечер: Всичко за сина ми тв...
  • 22:00 Моят плейлист
  • 23:00 По света и у нас
  • 23:15 25 години D2 концерт с участието...
  • 00:45 Натисни F1 образователна поредица/п/
  • 01:15 Арт детектив рубрика за лайфстайл и...
  • 01:30 Тройни неприятности игрален филм /п/
  • 02:55 Моят плейлист /п/
  • Сега Аз обичам България" - забавна...
  • 22:00 ПРЕМИЕРА: "Аферата Пикасо" -...
  • 00:20 "Игра на нерви" - екшън,...
  • 02:20 "Древно инженерство" - документална...
  • 03:20 "120 минути" - публицистично...
  • 05:20 "Лице в лице" - публицистично...
  • 06:00 "Неразказано в историята:...
  • 07:00 Специално студио за 3 март
  • Сега "Като две капки вода" (нов сезон) -...
  • 23:00 "Треска за Оскари: Пепел и блясък"-...
  • 02:00 "Влюбване в Манхатън" - с уч. на...
  • 04:00 "Съдби на кръстопът" - предаване на...
  • 05:00 "Кобра 11: Обади се!" - сериал,...
  • 06:00 "Пресечна точка" - публицистично...
  • 07:00 "Здравей, България" - сутрешен блок
  • 12:00 Новините на NOVA
Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.