Пеевски: "Лукойл" излиза в ремонт - ще има ли достатъчно горива на пазара?

Отговорност на управляващите е да направят бюджета

по статията работи: iNews | 29.01.2025 | 13:20
Пеевски: "Лукойл" излиза в ремонт - ще има ли достатъчно горива на пазара?
стоп кадър/НОВА

"Държавата трябва да се намеси и да провери има ли достатъчно запаси от горива на пазара, тъй като "Лукойл" излиза в планов ремонт". Това коментира в парламента председателят на ПГ на "ДПС - Ново начало" Делян Пеевски.

"С "Лукойл" има много проблеми. "Лукойл" излиза в планов ремонт, ще се спре за няколко месеца. Ще видим дали ще има горива за пазара. Това не е ли провокация пак от Русия към нас - да спрат "Лукойл", преди да го продадат на някого? Надявам се - не на поставено лице".

Най-правилното наистина е държавата да се включи да купи "Лукойл" - при условие, че има златна акция, има решение на парламента, че тя е разрешение - при купувач най-лесно е за държавата, после държавата да си търси партньори, ако иска, а ако иска - сама да оперира. Българите трябва да имат евтини горива, каза Делян Пеевски. 

"После държавата да си търси партньори, ако иска, или сама да го оперира. Българите трябва да имат евтини горива. Елементарно. Около 3 милиарда струва 20% съфинансиране за банките, държавно гарантиран заем, веднага го взимаме, който за няколко години се изплаща при тези печалби", посочи Пеевски.

ДПС-НН ще защитят социалните мерки на бюджета, каза още Делян Пеевски.

"Отговорност на управляващите е да направят бюджета. За мен рязане не трябва да има. Намаляване на заплати не трябва да има. Просто трябва си стегнат митниците, да си стегнат данъчните и всички приходи да се увеличат, което може да се случи. Аз като дойда, ще го направя".

Припомняме, че освен Делян Пеевски одържавяване на рафинерия "Лукойл" поиска и Радостин Василев, лидерът на най-малката група в парламента МЕЧ.

Желание да купят рафинерията в Бургас вече заявиха от Унгария - държавната компания MOL. То е било заявено и при посещението на унгарския премиер Виктор Орбан през декември, и при идването у нас на унгарския министър на икономиката Мартон Над.

Преди дни пък стана ясно, че "Лукойл" е продала свои бензиностанции в Унгария, Чехия и Словакия, като 44 от чешките са отишли при словашкия клон на MOL, а 75 бензиностанции в Унгария и още 19 в Словакия са били купени от друга унгарска компания - Norm Benzinkut.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

ТВ програма

Кино

  • Сега Това го знам детско куиз шоу
  • 18:00 Имате среща с ... Диана Любенова...
  • 18:45 Спорт ТОТО
  • 19:00 С БНТ завинаги
  • 19:50 Разкажи ми приказка предаване за...
  • 20:00 По света и у нас
  • 20:30 След новините
  • 20:45 Спортни новини
  • Сега "120 минути" - публицистично...
  • 19:00 bTV Новините - централна емисия
  • 19:40 "Защо, господин министър?" -...
  • 20:00 "Кой да знае?" - куиз шоу с водещ...
  • 22:00 "Джон Уик 2" - екшън, трилър (САЩ,...
  • 00:30 "Специален отдел Q: Ефектът на...
  • 03:20 "120 минути" - публицистично...
  • 05:20 "Лице в лице" - публицистично...
  • Сега "На фокус с Лора Крумова" -...
  • 19:00 Новините на NOVA - централна емисия
  • 19:40 На фокус след новините
  • 20:00 "Небостъргачът" - с уч. на Дуейн...
  • 22:00 "Джак Райън: Теория на хаоса" - с...
  • 00:10 "Лично правосъдие" - с уч. на Брус...
  • 02:10 "От Италия с любов" - с уч. на...
  • 04:30 "Кобра 11: Обади се!" - сериал,...
Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.