Фандъкова проверява асансьорите в метрото

Кметът ще инспектира дали съоръженията са достъпни

по статията работи: Гергана Златкова | 07.03.2013 | 10:59

Кметът на София Йорданка Фандъкова днес лично ще инспектира постъвените асансьори на станции от западния радиус метрото.

Завършено е изпълнението и ще бъдат въведени в експлоатация асансьори за достъпност метростанциите "Константин Величков”, ”Западен парк” и "Сливница”.

С новите съоръжения всички станции от столичния метрополитен са снабдени с асансьори за достъпност.

Проверката ще започне от метростанция "Константин Величков” на бул.”Константин Величков” и бул.”Тодор Александров”.

При изграждане на метростанциите от западния метрорадиус от метрото преди 2000г. не е имало изискване за асансьори или рампи и такива не са били изградени.

През есента на 2012г. започна изпълнението на 6 асансьора - по два на последните три метростанции "Сливница”, "Западен парк” и "Константин Величков” от западния метрорадиус.

Асансьорите осигуряват връзка между нивото на перона до ниво единия вестибюл и от това ниво до ниво терен на най-наторавения вход на съответната станция.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


3 Daniela Gulubova 07.03.2013 | 15:58
Така трябва. И добре се справя/
2 reni angelova 07.03.2013 | 11:09
Това е много важно, така че проверка трябва да има.
1 cherveniqt domat 07.03.2013 | 11:07
много се мобилизарала Фандъкова . браво така трябва да е постоянни проверки навсякъде

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.