Всички сме обединени от идеята, че болница в Девин трябва да има. Това заяви председателят на парламентарната комисия по здравеопазване Даниела Дариткова, предаде БТА. На среща в града са присъствали заместник-министърът на здравеопазването д-р Минчо Вичев, директорът на НЗОК д-р Пламен Цеков и др.
Постигната е договореност в рамките на две седмици трябва бъде представен бизнес план за възстановяване на МБАЛ- Девин.
Работна група от представители на общината и лекари ще състави план с основните виждания за структурата на болницата.
След представянето на план ще се търси вариант за заем от 1,6 млн. лв., с които да се изплатят задълженията на МБАЛ – Девин.