Стара Загора подкрепя кампанията "Животът обича непушачите!”. Целта е да се информира населението за вредите от активното и пасивно тютюнопушене, съобщиха от пресцентъра на общината.
На площада пред общината се представят филми за вредата от тютюнопушенето в дома, на работното място, нуждата от въвеждането на пълна забрана на тютюнопушенето в закритите обществени и работни места и обществения транспорт, риска от пожари, както и възможностите за самостоятелно преодоляване на тютюневата зависимост.
Проектът се осъществява от Министерство на здравеопазването, с финансовата подкрепа на Оперативна програма "Развитие на човешките ресурси”, съфинансирана от Европейския социален фонд на Европейския съюз.
Партньори на кампанията са Община Стара Загора, Регионална здравна инспекция –Стара Загора, браншови организации, НПО на национално и регионално ниво, национални и регионални медии, лидери на мнение, лекари, журналисти.
Информационната среща е част от национална кампания, която ще се разгърне в 19 града на страната и ще има за цел да повиши информираността на целевите групи относно вредата от тютюнопушенето.