От 1 до 5 май през "Пирогов” са преминали 2849 пациенти, от които 325 са приети. 250 са били неосигурените лица.
С 15% са завишени посещенията в болницата, в сравнение с делничните дни, стана ясно на брифинг в "Пирогов", където бяха представени най-характерните случаи и инциденти от почивните дни.
През почивните дни е била повишена консумацията на алкохол и храни, с което са свързани някои от оплакванията на пациентиет. Констатиран е и увеличен травматизъм. Това са само някои от наблюденията на дежурните лекари.
Много пациенти са идвали, без да са имали нужда от спешна помощ, на което внимание трябва да обърнат ДКЦ-тата и джипитата, стана ясно на брифинга. Хоспитализирани са 12 деца, като най-честите травми са свързани със спортове. Снощи е прието дете от катастрофа на магистрала "Хемус”, като детето е стабилизирано.
Детето, което падна от фонтана на НДК, остава без промяна – то е в кома.
Само един мъж е с алкохолна интосиксация, той е малко над 40 години, предаде агенция "Фокус".