Сменяме личния си лекар, ако искаме

Всеки здравноосигурен, който няма избран личен лекар, може да направи първоначален избор по всяко време на годината

по статията работи: Кремена Бедерева | 01.06.2012 | 08:35

От 1 юни желаещите могат да сменят личния си лекар, съобщиха от пресслужбата на Националната здравноосигурителна каса (НЗОК).

Досега регистрационните форми (бланките), които се попълват при първоначален, постоянен и временен избор на личен лекар се купуваха от определени места, но вече е възможно да се "изтеглят" от интернет страницата на НЗОК.

За смяна на личен лекар трябва да бъде попълнена "Регистрационна форма за постоянен избор". В нея здравноосигуреното лице вписва своите лични данни. Ако постоянният избор на личен лекар е за деца до 18 години или за лица, които са под пълно или ограничено запрещение, изборът на постоянен лекар се осъществява от техните родители, настойници или попечители.

В тези случаи се вписват и техните лични данни. В регистрационната форма се попълват и данните на предишния му лекар, както и на неговата практика. Смяната на личен лекар може да стане и извън определените за това месеци, ако обстоятелствата налагат това - смяна на постоянен адрес на здравноосигурения, прекратяване на договора за работа с НЗОК на личния лекар или др.

Всеки здравноосигурен гражданин, който няма избран личен лекар, може да направи първоначален избор по всяко време на годината. За целта трябва да се попълни "Регистрационна форма за първоначален избор на личен лекар".

При временно пребиваване за повече от един месец, но не по-дълго от пет месеца, извън района на съответната здравноосигурителна каса, където е избран постоянният личен лекар, осигуреното лице има право да направи временен избор на общопрактикуващ лекар, който е сключил договор за работа с НЗОК.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


31 kaloyan ivanov 01.06.2012 | 12:56
нали щеше да е възможно да го сменим директно в нета, какво стана с това предложение?!
30 Georgi Hristov 01.06.2012 | 12:09
това е защото си известна личност :)
29 Georgi Hristov 01.06.2012 | 12:09
ще почивам, няма да сменям, тоя път!
28 известна личност 01.06.2012 | 11:51
27 властен олигарх 01.06.2012 | 11:51
Избери си добър.
26 известна личност 01.06.2012 | 11:50
Аз не съм си го сменял никога, защото избрах най-добрия от първия път :).
25 властен олигарх 01.06.2012 | 11:50
Малко са усмихнатите лекари.
24 Wild Rose 01.06.2012 | 11:50
Тома със смяната на личния лекар трябва да е възможно целогодишно.
23 Средновековен Рицар 01.06.2012 | 11:50
Аз моята няма да я сменям.
22 Анита Кралева 01.06.2012 | 11:33
да възползвай се докато е време!
21 Анита Кралева 01.06.2012 | 11:32
аз съм си доволна от моята лекарка!
20 Жулиета Асенова 01.06.2012 | 11:32
Най-сетне. Сега може и да си избера лекар.
19 Svetoslav Petkov 01.06.2012 | 10:58
===> W W W . C A S H O N L I N E . A L L E . B G >>>> Добри доходи чрез интернет. Повече информация може да намерите в сайта.
18 чичо съби 01.06.2012 | 10:35
Евала! Точно казано на място!
17 чичо съби 01.06.2012 | 10:28
Който не е доволен - просто да отиде и да го смени!
16 чичо съби 01.06.2012 | 10:26
Това отдавна трябваше да го въведат.
15 marina popova 01.06.2012 | 10:14
Ще го сменя - все няма направления.
14 zvercheto zvqr 01.06.2012 | 10:07
да сменяме , докато все още има лекари в тази държава :(
13 ivan georgiev 01.06.2012 | 10:04
разликата е ,че или си човек или не си - средно положение няма :)
12 синята коалиция 01.06.2012 | 09:52
това не е нещо което трябва да се отлага! спешно трябва да го смени
11 бартош курек 01.06.2012 | 09:51
а чат нямате ли?
10 синята коалиция 01.06.2012 | 09:51
това не е вярно! има голяма разлика
9 loshoto momche 01.06.2012 | 09:49
абе не е така , едни са по -всеотдайни , други са много мързеливи - всякакви ги има ...
8 Ruslana Hristova 01.06.2012 | 09:41
Всичките са един дол дренки
7 pateshki ustni 01.06.2012 | 09:36
Кажи как се казва , че може и при него да се запиша :)
6 Robert Petrov 01.06.2012 | 09:34
Моя си е супер!
5 miglen cholakov 01.06.2012 | 09:23
явно няма време , човека :)
4 синята коалиция 01.06.2012 | 09:20
не знам какво чакаш още?
3 бартош курек 01.06.2012 | 09:20
КРАТКО, ТОЧНО И ЯСНО
2 atanas angelov 01.06.2012 | 09:05
аз моят трябва да го сменям , май
1 inna ilarionova 01.06.2012 | 08:44
Който не е доволен от джипито си да го смени!

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.