Трябва ли ви повече желязо?

Няколко симптома, че в организма ви има недостиг на ценният минерал

по статията работи: Диана Цветкова | 04.12.2012 | 16:50

Не само вегетарианците са изложени на риск от дефицит на желязо в тялото.

Факт е, че някои хора просто не усвояват добре ценния минерал, независимо от това, че приемат храни, които го съдържат, например месо (може би знаете, но това за спанака и желязото е пълен мит, за който е виновен Попай).

Естествено, най-сигурният начин да разберете дали ви липсва желязо е кръвният тест. Все пак има и симптоми, които да ви наведат на мисълта, че минералът може би ви липсва.

Един от тези индикатори е постоянното чувство за умора и изтощение, пише Fitwell.bg. Какви са другите признаци за липса на желязо в организма ви, вижте в статията тук.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


3 mariyna todorova 04.12.2012 | 19:10
Май не, поне според симптомите, които сте посочили. За това е изключително важно човек да се храни разумно и пълноценно.
2 Слав Богомилов 04.12.2012 | 17:19
Хапвам си доста мръвка, така че нямам този проблем, плюс това имам само един от изброените симптоми и това се дължи най-вече на повечкото работа в последно време.
1 Станимир Боев 04.12.2012 | 17:05
и преди да я прочета знаех, че имам желазодефицитна анемия... трябва да се яде много телешко, и пилешки бутчета

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.