Финансират лечението на 51 деца

Парите са от Фонда за лечение на деца

по статията работи: Елена Кирилова | 28.02.2013 | 11:32

51 деца ще бъдат финансирани от Центъра "Фонд за лечение на деца”, съобщават от ЦФЛД.

Заявленията бяха одобрени на последното заседание на Обществения съвет към центъра.

Седем от избраните деца ще се лекуват за първи път в чужбина, докато други 14 ще отидат зад граница, за да могат да преминат контролни прегледи или да продължат лечението си.

Центърът ще финансира и лечението на 28 деца в България, а две ще бъдат подпомогнати за доплащане на лечението.

Утвърдените средства възлизат общо на 485 532,44 лева.

От началото на 2013 г. Фондът е финансирал лечението на 137 български деца, като за целта са отишли повече от 1,6 млн. лева.  


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


13 raliza gospodinova 28.02.2013 | 14:09
Дано да има все по - малко дечица, които да се нуждаят от лечение.
12 kremena dencheva 28.02.2013 | 14:00
малко е бройката на децата които ще получат помощ, но пак по-добре от нищо
11 Ариана Оптимистикова 28.02.2013 | 13:17
преди нямаше даже ни едно
10 Ариана Оптимистикова 28.02.2013 | 13:16
Финансират лечението на 51 деца - това е хубава новина
9 kolio nikolov 28.02.2013 | 13:09
браво.ама не са ли малко само 51 деца
8 Коста Николов 28.02.2013 | 12:51
Добре е да има пари за всички деца, които трябва да бъдат заведени на лечение в чужбина спешно.
7 Margо Filipova 28.02.2013 | 12:48
Това сигурно е най-хубавата новина, която прочетох днес. Децата и тяхното здраве, винаги трябва да са приоритет на обществото.
6 Meglena Barutchieva 28.02.2013 | 12:27
чудесна новина. дано се оправят дечицата.
5 uchtiviq los 28.02.2013 | 12:09
Това не трябва да бъде събитие,срамота е,че родители се молят насам натам да събират пари за лечението на децата им!!!!!! Държавата е длъжна да се погрижи за това!
4 мушица душица 28.02.2013 | 11:51
Аз се надявам все по-малко дечица да имат нужда от пари за лечение и да опират до този Фонд
3 Лиза Мишпека 28.02.2013 | 11:48
Не трябва да има болни дечица повече, трябва да се помисли повече за тях и да се финансира лечението на тези, за които има надежда да се оправят, а не само за няколко.
2 Steli Kamenova 28.02.2013 | 11:47
От една страна се радвам, че работи толкова добре фонда, от друга това значи, че имаме толкова болни дечица... Сякаш предпочитам да са по-малко болните, което значи, че трябва да се работи по въпроса за пренаталната диагностика.
1 Дядо Либен 28.02.2013 | 11:38
Поне този фонд заработи що-годе като хората и доста повече деца се изпращат на лечение в чужбина за разлика от предни години.

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.