Чушките – любимата храна

България е сред първите страни по консумация на този зеленчук, затова си имаме и изобилие от вкусни рецепти

по статията работи: iNews.bg | 09.04.2014 | 19:30
Чушките – любимата храна
inm.com

Едва ли има човек у нас, който да си няма поне една любима рецепта с главно действащо лице в нея – чушката. И тъй като в България от години насам се произвеждат завидни количества от зеленчука, не е изненадващо, че той е неделима част от националната ни кухня.

Затова решихме да съберем на едно място няколко любими рецепти за чушките, пълнени с различни съставки. Така че ако ви е омръзналата най-познатата рецепта за пълнени чушки с кайма и ориз, ето няколко идеи.

Пълнени чушки с ориз Арборио. В този случай освен ориз, пълнежът включва краве сирене, лук, домати и подправки, кото можете да промените по желание. Получава се вкусна и различна комбинация.

Пълнени чушки с извара. Ако обичате вкуса на изварата, пригответе чушките с нея, като можете да изберете вида на изварата, маслеността, количеството на сол, или пък да ползвате обезсолена, кашкавалената също е вариант. Ястието е леко и подходящо за предстоящия летен сезон.

Вижте пълният списък с рецепти в Kulinar.bg.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


3 amber sky 10.04.2014 | 14:43
И аз мног обичам чушки особено когато са печени. Те са и много полезни зеленчуци и клокото повече ги хапване толкова по-здрави ще сме.
2 Пламена Христова 10.04.2014 | 09:55
Определено и аз много ги обичам и имам доста рецепти с чушки, дори като се замисля, стига да имам у дома слагам почти на всяко ядене.
1 Даная Михайлова 09.04.2014 | 19:33
Аз пък не ги обичам

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.