Ще оперират самозапалилия се мъж

Той е приет в шоково състояние и е под постоянно наблюдение

по статията работи: Елена Кирилова | 05.06.2013 | 14:13
Ще оперират самозапалилия се мъж
iNews/Радила Радилова

Самозапалилият се мъж от Димитровград ще бъде опериран, за да бъдат възстановени 4% от засегнатите участъци, съобщават от Клиниката по изгаряния, пластична и възстановителна хирургия на УМБАЛ "Свети Георги" - Пловдив.

Пациентът е бил в шоково състояние вследствие от травмата. Той е на постоянна реанимация, а лекарите следят жизнените му показатели, като му вливат кръв и плазма.

Операцията ще му бъде направена на 7 юни. Другите 26% от повърхността на кожата, които са пострадали, се очаква да епителизират – да се регенерират по естествен начин.

Междувременно мъжът ще премине и няколко консултации с психиатър, ще започне постоянно лечение, а после и диспансеризиране.

Жената, която се опита да изгаси самозапалилия се, има 7% изгаряния по тялото си. Нейната операция ще се състои на 6 юни. Засегнати са пръстите, дланите и предмишниците на ръцете ѝ.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


8 Kamen Jelqzkov 05.06.2013 | 18:10
Междувременно мъжът ще премине и няколко консултации с психиатър, ще започне постоянно лечение, а после и диспансеризиране. ми има си нужда. за мен това е чиста лудост.
7 Sisunka Mitevska 05.06.2013 | 16:54
Хубаво е, че в крайна сметка и двамата са се разминали с по-леки изгаряния, които подлежат на лечение и няма опасност за живота им.
6 Мирослав Макавеев 05.06.2013 | 15:56
Много е изгорял,дано успее да се възстанови.
5 Батко Реджеп 05.06.2013 | 15:43
Той е приет в шоково състояние и е под постоянно наблюдение - и вие да се полеете с бензин и да си драснете клечката, по всяка вероятност и вие ще сте в шок известно време.
4 otec natanail 05.06.2013 | 15:30
Щом не е починал от раните от изгарянията значи е успял да се загаси навреме. Преди да се запали явно не е осъзнавал какво може и ще загуби.
3 Летящият Честмир 05.06.2013 | 14:47
нормално, 30% изгаряния е страшно много
2 ferdi mravkata 05.06.2013 | 14:44
Състоянието на човека никак не е добре, не е ясно дали и след операцията пораженията от изгарянето няма да бъдат все така фатални.
1 Marusq Laleva 05.06.2013 | 14:17
Кошмар, за какво му е трябвало на този мъж да се самозапалва и защо е въвлякъл и сестра си в това. Добре, че поне са живи, дано операциите им преминат успешно и да успеят да се възстановят.

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.