Президентът на Украйна - Володимир Зеленски, преди малко информира чрез профилите си в социалните мрежи, че Украйна е демонстрирала, че е в състояние да спечели войната, а отсега е време да се заеме и с икономическите въпроси и да мисли как да спечели битката и на това поле.
ЕТО КАКВО НАПИСА В ПОСЛЕДНАТА СИ ИЗЯВА ЗЕЛЕНСКИ:
Показахме, че можем да победим на бойното поле. Друга важна наша задача е да спечелим икономиката.
По време на разговор с председателя на най-голямата инвестиционна компания в света BlackRock Лари Финком обсъдихме възможностите за привличане на публични и частни инвестиции в Украйна.
Страната ни се интересува от приток на световен капитал, който ще създаде нови работни места и икономически растеж. Можем и искаме да възстановим нормалния инвестиционен климат.
Малко преди това Зеленски пусна видео, на което се вижда как руски ракети поразяват зоната на АЕЦ в Николаевска област и дори са предизвикали спиране на работата на една от системите на Централата. Като цяло обаче АЕЦ-ът продължава работа и засега няма директни поражения върху него.