От днес до 13 декември трамваите по линия номер 6 няма да се движат до кв. "Обеля", съобщиха от Центъра за градска мобилност.
За този период от време крайната спирка на трамваите ще е "Хюндай-България".
Промяната се налага във връзка със строителството на метролъча от надлез "Надежда" до кв. "Обеля".
За същото време ще се извърши преместването на трамвайния релсов път и контактната мрежа по ул. "Бели Дунав" при кръстовището с бул. "Ломско шосе".
Движението на трамваите по линия номер 6 от ж.к. "Лозенец" до кв. "Обеля" ще се възстанови на 14 декември.