"Лъвовете" се класираха за шампионата в Полша

Въпреки загубата от Чехия, България ще играе на Световното

по статията работи: Иво Вецев | 05.01.2014 | 22:00

България се класира за Световното първенство по волейбол в Полша през тази година, след като мъжкият ни отбор взе нужния един гейм срещу Чехия и окупира върха в квалификационния турнир, провел се в Опава.

"Лъвовете" допуснаха драматично поражение с 2:3 (25:22, 18:25, 22:25, 25:18, 12:15), като след спечеления първи гейм те се отпуснаха и просто доиграваха двубоя, а Плачи направи много смени, изваждайки най-силния си нападател Соколов.

В първата част силната блокада (4 точкови блокади), а силният сервис помогна да се разбие чешката защита, което беше и разковничето в първия гейм. Соколов пък записа 6 точки преди да бъде сменен от Милушев, след като България се класира след спечелената първа част.

Това определено дигна тонуса в отбора на домакините, като те почнаха да посрещат перфектно, а това се оказа пагубна за България. Чехия спечели следващите две част и въпреки по-добрата игра на "лъвовете" в следващите два гейма, те единствено успяха да стигнат до минимална загуба с 2:3.

Валентин Братоев и Данаил Милушев записаха по 13 точки в актива си, а Скримов добави 11, като беше и най-стабилният играч на полето в състава на Плачи. С 10 пункта се отчете Йосифов.

Въпреки загубата България се класира за шампионата на планетата в Полша, тъй като събра 7 точки от 3-те си мача, завърши с най-много спечелени геймове, както и са най-добро точково съотношение.

По-рано днес и женският национален отбор стигна до Финалите в Италия след победа с 3:1 над Беларус в Самоков.

18 тримилиона четиригодини 06.01.2014 | 11:20
да, това е най-важното и не мисля, че трябва да се правят някакви трагедии. сега можем само да се радваме и това е повече от ясно.
17 главата празна 06.01.2014 | 11:20
да, точно това се случи и много ме е яд. дано занапред да не правим повече такива загуби, защото това не е никак добре.
16 трагичен край 06.01.2014 | 11:19
да, това е самата истина и смятам, че можеше да победим. това са едни много добри новини и смятам, че това е много добре.
15 главата празна 06.01.2014 | 11:16
да, можеше да спечелим и това е повече от ясно. все пак тази победа не ни трябва да и можеше да си позволим да загубим.
14 тримилиона четиригодини 06.01.2014 | 11:15
да, това е повече от заслужено и няма как да не ни радва. нека занапред да има повече такива мачове, защото само по този начин ще можем да спечелим титлата, която искаме.
13 бартош курек 06.01.2014 | 11:14
да, нещо такова се получи и смятам, че трябва да си вземем поука от това. дано занапред да няма такива проблеми, защото това може да е много опасно.
12 трагичен край 06.01.2014 | 11:14
това класиране няма как да не ни радва, защото само по този начин ще можем да спечелим световната титла. това е трофей, който не сме печелили никога и смятам, че това е много добре.
11 главата празна 06.01.2014 | 11:12
много добри новини са това и смятам, че всички трябва да се радваме. нека да има повече такива победи, защото феновете заслужават такива неща.
10 тримилиона четиригодини 06.01.2014 | 11:12
това са едни много радващи новини и смятам, че нашите момчета са един от най-силните отбори на света. това не може да не се отбележи и смятам, че е много добре.
9 бартош курек 06.01.2014 | 11:11
нека да имаме повече такива моменти, защото само по този начин българския спорт ще се върне там където е бил. дано на световното да покажат качества и да побеждават наред.
8 Баба Пъша 06.01.2014 | 10:32
Радвам се, че България е на световно първенство по волейбол . Мисля, че това е най - редното, което можеше да се случи . Разликата в класите между нас и другите отбори не е малка .
7 Старата Госпожа 06.01.2014 | 10:15
Загубата срещу Чехия не беше фатална , защото на нас ни трябваше само един гейм , за да се класираме на първо място и в крайна сметка го по стигнахме .
6 чичо съби 06.01.2014 | 09:59
България е на световно първенство и мисля, че това е най - важното за нас на този етап . Все пак вчера чехите се хвърлиха на живот и смърт да ни бият, защото играха пред родна публика .
5 нелепо съвпадение 06.01.2014 | 09:49
Трябваше да победим Чехия поне за чест, за да си тръгнем непобедени от тези квалификации . Според мен подценихме чехите и за това допуснахме да ни бият .
4 Krist Novoselic 06.01.2014 | 09:34
България вчера доказа, че е една от най - големите сили на волейбол в световен мащаб . По мое мнение, нашите дори не играха на 100 % .
3 tiha paranoq 06.01.2014 | 09:22
Можехме да победим Чехия ако се бяхме напънали повечко . Аз мисля, че нашите волейболисти излязоха да спечелят само 1 гейм, за да си осигурят класиране на световното първенство и после подцениха чехите .
2 крива вежда 06.01.2014 | 09:00
Мисля, че заслужено се класирахме напред , след победите над Кипър и Холандия и драматичната загуба от Чехия в последният мач .
1 empty world 06.01.2014 | 08:45
Мисля, че вчера загубихме, защото не играехме с мотивацията, с която трябваше . Чехия не е толкова голям дразнител за нас, а и бяха домакини .