19-годишна изхвърли Серина Уилямс от Australian Open

Младата американка Слоун Стивънс елиминира именитата си сънародничка след победа с 3:6, 7:5, 6:4, а на полуфиналите ще играе с Виктория Азаренка

по статията работи: Мариян Найденов | 23.01.2013 | 08:35

19-годишната американка Слоун Стивънс хвърли бомбата на Australian Open, след като елиминира една от големите фаворитки за трофея Серина Уилямс още на четвъртфиналите. Стивънс надделя над петкратната шампионка в Мелбърн с 3:6, 7:5, 6:4 в изключително драматичен мач, продължил 2 часа и 16 минути.

Младата американка не се уплаши от именитата си съперничка и стигна до пълен обрат, след като загуби първия сет. По време на мача Серина пък почувства болки в гърба, като това може би повлия на представянето ѝ, но по никакъв начин на омаловажава успеха на Стивънс.

Срещата започна равностойно, като двете тенисистки печелеха подаванията си, преди Серина да стигне до решителен пробив за 5:3, а след това взе и сервис гейма си, за да затвори първия сет в своя полза.

Във втората част Серина Уилямс проби Стивънс още в началото и поведе с 2:0, но това не се отрази на младата американка и тя спечели следващите три гейма, за да доведе нещата до 3:2. Малко по-късно Стивънс реализира втория си пробив в мача и се откъсна с 5:3, но после изпусна сетбол, а Серина върна пробива за 5:4.

В този момент Серина почувства болки в гърба, които видимо ѝ повлияха, а Стивънс се възползва по на-добрия начин от това, печелейки втория сет със 7:5.

Третата част тръгна с размяна на геймове до 3:3, когато Серина успя да стигне до пробив за 4:3, но той веднага бе върнат от младата ѝ сънародничка, а след това Стивънс спечели следващите два гейма, затваряйки сета, а с това и мача.

Така Слоун Стивънс се класира за първия си полуфинал в турнир от Големия шлем, а за място на финала ще спори със защитаващата титлата си от миналата година Виктория Азаренка (Беларус), която по-рано днес отстрани рускинята Светлана Кузнецова след победа в два сета - 7:5, 6:1.