24 точки на Цветан Соколов донесоха 4-та победа на Кунео в ШЛ

Българският диагонал напълно обезсърчи полския Асеко Ресовия, забивайки 24 точки за победата с 3:1

по статията работи: Мариян Найденов | 21.11.2012 | 09:47

Българският национал Цветан Соколов и съотборниците му от Бре Банка Ланути (Кунео) продължават победния си ход в Шампионската лига.

Възпитаниците на наставника Роберто Пиаца се поздравиха с четвърта поредна победа, след като надиграха с 3:1 (25:19, 14:25, 25:16, 29:27) полския шампион Асеко Ресовия (Жешув) в мач от 4-ия кръг в група G на турнира, игран в зала "Паладзето дело Спорт" в Кунео.

Цветан Соколов изигра поредния си много силен мач за Кунео, като отново той бе с най-голям принос за победата на своя отбор. Българският диагонал напълно обезсърчи поляците, завършвайки срещата с 24 точки (3 блока, 1 ас и 51% успеваемост в нападение), с които стана и топреализатор на мача.

За гостите от Асеко Ресовия най-полезен бе сръбският национал Никола Ковачевич с 18 точки, а Пол Лотмън добави 15, но те се оказаха недостатъчно за крайната победа.

След този успех Цецо Соколов и компания остават еднолични лидери в класирането в групата с пълен актив от 12 точки след четири победи в четири мача. Асеко пък е с 6 точки след две победи и две загуби и засега заема второто място.

В следващия 5-и кръг Кунео гостува на френския Араго (Сет), а срещата е следващия четвъртък (6 декември) от 21:30 часа българско време.