Автогол лиши Арсенал от трофея в домашния "Емирейтс Къп"

Тимът на Ню Йорк Ред Бул грабна титлата в приятелския турнир при емоционалното завръщане на Тиери Анри на "Емирейтс"

по статията работи: Михаела Ганчева | 01.08.2011 | 08:17

Отборът на Арсенал не успя да победи Ню Йорк Ред Бул и завърши наравно - 1:1 в последния мач от четиристранния приятелския турнир "Емирейтс Къп", в който участваха още отборите на ПСЖ и Бока Хуниорс. Това бе пето издание на надпреварата, а американците имаха нужда само от една точка, за да я спечелят.

Срещата бе много емоционална за феновете на "артилеристите", защото на "Емирейтс" се завърна легендата на клуба Тиери Анри, който сега защитава цветовете на Ню Йорк. Френският голмайстор записа цял мач срещу бившия си клуб, извеждайки американците с капитанската лента.

За съжаление на публиката, двата отбора не предложиха кой знае колко качествен футбол, като създадоха изключително малко голови положения. Домакините от Арсенал поведоха с попадение на Робин ван Перси в края на първото полувреме (42'), когато холандецът засече с глава центриране на Томаш Росицки от пряк свободен удар при една от малкото възможности за лондончани преди почивката.

През второто полувреме, картината на терена не се промени и двубоят продължи да върви скучно, без много голови положения пред двете врати. И когато футболистите на Арсенал вече се виждаха победители, младият защитник Кайл Бартли сбърка фатално шест минути преди края на редовното време (84'), отбелязвайки си автогол при едно остро центриране в наказателното поле за крайното 1:1.

Това бе второ реми за възпитаниците на Арсен Венгер в турнира, които преди това направиха 2:2 с Бока Хуниорс, като отново изпуснаха победата, след като водеха с 2:0. В първия си мач от турнира пък Арсенал загуби от ПСЖ.

Така американският Ню Йорк Ред Бул завърши с 4 точки и спечели "Емирейтс Къп", на второ място остана ПСЖ с актив от 3 точки. Домакинът Арсенал взе само 2 точки и трябваше да се примират с третата позиция, а на последното четвърто място, с 1 точка, остана изпадналият в криза аржентински гранд Бока Хуниорс.

• 01:40 Рецепта за култура токшоу с Юрий...
  • 02:35 Туризъм.бг /п/
  • 03:05 Арт детектив рубрика за лайфстайл и...
  • 03:20 Олтарите на България
  • 03:30 По света и у нас /п от 20:00 часа/
  • 04:00 Панорама с Бойко Василев /п/
  • 05:00 Иде нашенската музика /п/
  • 06:00 Ламята игрален филм /България,...
  • Сега "Операция Делта Форс 2: Тревога" -...
  • 02:30 "Вкусът на България" - кулинарно...