Адриано спаси Барса срещу Малага

Гол от 25 метра донесе втори успех на каталунците в Примера

по статията работи: Божидар Азманов | 26.08.2013 | 00:00

Барселона постигна втора победа в Примера, но тя дойде далеч по-трудно от мача с Леванте, спечелен със 7:0 седмица по-рано.

Възпитаниците на Тата Мартино стигнаха до трудно 0:1 на "Ла Росаледа" срещу Малага, а единственият гол падна малко преди почивката благодарение на изстрел от 25 метра на Адриано.

Каталунците държаха нещата под контрол, но домакините изпуснаха няколко шанса да се доберат до точката, като 20 минути преди края уцелиха и гредата.

Въпреки тежката вечер Барса продължава с пълен актив от точки, като се намира на 1-о място с голова разлика от 8:0. Атлетико (М), Виляреал и Атлетик (Б) също имат пълен актив от точки.

Барселона излезе без двете си най-големи звезди, като Меси бе извън групата за двубоя, а Неймар седна на пейката. Алвеш също беше резерва, а право да стартира получи Алекс Сонг. Пълните състави може да видите на ТОЗИ ЛИНК.

По традиция Барселона наложи своя стил и започна да пресира Малага, но играчите на Шустер лесно парираха атаките на своя съперник, а единствено Сонг и Фабрегас се отчетоха с по-опасни удари в първите 20 минути.

Първият удар на домакините се оказа и най-опасното положение до този момент, като Виторио Антунес стреля мощно от пряк свободен удар в долния десен ъгъл, но Валдес успя да спаси блестящо. Последва удар с глава на Роке Санта Крус след изпълнение на корнер, но не последва заплаха за гостите.

Алексис Санчес можеше да се разпише след брилянтна комбинация на каталунците, но неговият удар не затрудни особено Кабайеро. В 44' обаче вратарят допусна грешка, след като не прецени добре удар отдалеч на Адриано, топката мина през ръцете му и се оплете в мрежата зад него - красив гол и 0:1 на полувремето.

След почивката голмайсторът бе заменен от Дани Алвеш, като бразилецът веднага пробва рефлекса на Кабайеро. След него Фабрегас и Иниеста не успяха да поразят целта, а горната греда спаси домакините при удар на Пике с глава в 59'.

Малага все пак получи възможност да изравни, като Санта Круз бе изведен в наказателното поле в 67' и мина покрай Валдес. Той бе затворен, но намери Олинга, който успя да нанесе удар, но топката срещна гредата.

Неймар пък се появи на терена и в 79' направи страхотен пробив през центъра, който обаче приключи пред наказателното поле с нарушение. Бразилецът изпълни, но Кабайеро се намеси блестящо и изби.

В самия край на срещата Валдес се намеси решително при два поредни удара на Малага и запази трите точки за Барселона.