Алегри недоволен от дузпите, Гуардиола припомни първия мач

Двамата наставници с контрастни настроения след 3:1 за Барселона на "Камп Ноу"

по статията работи: Даниел Любомиров | 04.04.2012 | 07:30

Треньорът на Милан Масимилиано Алегри беше разочарован след отпадането на италианския първенец от Шампионската лига след поражение с 1:3 на "Камп Ноу" от Барселона в четвъртфинален мач реванш.

Каталунците поведоха с 1:0 още в 10-ата минута от дузпа, която беше отсъдена за нарушение на Лука Антонини срещу Лео Меси в наказателното поле, а цялото напрежение пред вратаря Кристиан Абиати беше създадено след груба грешка в защита първо на Филип Мексес, а след това и на самия Антонини.

"Наистина е жалко, защото в края на първото полувреме играта бе равностойна и Барселона не създаваше кой знае какво пред нашата врата", каза наставникът на "росонерите". "Те получиха два подаръка във формата на дузпи. Едната беше от нас, а другата - от съдията."

Втората дузпа в заключителните минути в края на първото полувреме беше най-дискусионна, защото при 1:1 и центриране от корнер в наказателното поле Алесандро Неста държеше за фланелката Серхио Бускетс и при съприкосновение с Карлес Пуйол опорният халф на Барса се строполи на земята.

Реферът Бьорн Куйперс от Холандия обаче наду свирката си още докато топката летеше, за да декорира в жълто защитника на Милан и да посочи бялата точка за втори път - повторенията затвърдиха впечатлението, че решението е пресилено, въпреки че имаше задържане на Бускетс в наказателното поле.

"Направихме много грешки и неточни пасове в моменти, когато можехме да се възползваме от празни пространства. За известно време отворихме мача и мисля, че напускаме с виоко вдигнати глави", продължи Алегри.

"Беше трудно, защото се оттеглихме на почивка с тази спорна дузпа, а след паузата рикошет доведе до 3-ия гол. Това даде на Барса психологическо предимство и те започнаха да движат топката много по-уверено по терена.

Имахме много шансове да създадем голови положения, но сбъркахме в подаванията и направихме някои неправилни решения. Знаехме, че излизаме срещу най-добрия отбор в света в момента.

Много често губехме топката в първите 10-ина минути, а точно това трябва да се избегне срещу Барселона. На няколко пъти нашите нападатели излизаха един на един срещу техни бранители, но правеха неточни пасове. Почти същото се получи и в първия двубой на "Сан Сиро", завърши наставникът на Милан.

Треньорът на Барселона Хосеп Гуардиола пък отпразнува своя мач номер 50 в Шампионската лига с важната победа 3:1 над Милан на "Камп Ноу".

Личната статистика на наставника е 31 победи, 14 равенства и само 5 загуби, откакто пое шампионите на Испания, Европа и света. Той не пожела да коментира дискусионната дузпа, отсъдена в полза на домакините в 43-ата минута и припомни ситуациите от първия мач на "Сан Сиро", когато беше създадено впечатлението, че съдията е спестил две дузпи в полза на Барса.

"Имаше две дузпи за нас и в първия мач, които не получихме, но не сме се оплаквали след края на мача", каза Гуадиола. "Знам, че някои ще искат да си призная, че сме получили втората дузпа като подарък днес, но не забравяйте ситуацията с Алексис в първия мач, когато освен наказателен удар, можеше Кристиан Абиати да бъде изгонен за нарушението си."

"Сезонът до момента се развива отлично за нас - вече спечелихме три трофея, предстои ни финал за Купата на краля, в битката за титлата сме и продължаваме напред в Шампионската лига.

Хората могат да кажат каквото си поискат - че сме получили подаръци днес, но за пети пореден път ще играем на полуфинал в турнира и аз съм горд от играчите си. Не мисля, че сме фаворити в надпреварата, защото тук са още Байерн Мюнхен и Реал Мадрид.

Заслужавахме да се класираме, защото отправихме 21 удара към вратата на седемкратен шампион на Европа, какъвто е Милан. В двата общо изстрелите ни бяха 35, а днес те имаха само три.

Много трудно е да повториш големите си успехи, а ние за три години триумфирахме два пъти в Шампионската лига. Има различни периоди в един сезон и във футбола най-трудно е да продължиш да печелиш, когато неколкократно си печелил всичко.

Знаем, че трябва да се представим на най-високото си ниво, за да достигнем финала в Мюнхен. Нашите играчи са фантастични, но да постигнем нови успехи ще бъде много, много тежко", завърши Гуардиола.