Анди Мъри и Сьодерлинг без проблеми на 1/16-финалите в Мелбърн

Канадец изненада Южни на Australian Open

по статията работи: iNews.bg | 22.01.2011 | 11:00

Анди Мъри се класира за 1/8-финалите на първия за годината турнир от Големия шлем Australian Open. Шотландецът показа страхотна форма и набързо се справи с испанеца Гийермо Гарсия Лопес с 6:1, 6:1 и 6:2. Поставеният под №5 британец в следващата си среща ще играе с победителя от двубоя Юрген Мелцер - Маркос Багдатис, които ще спорят на корта тази вечер.

Надпреварата в Мелбърн доста изненадващо напуснаха Жо Вилфред Цонга и Михаил Южни, като първият загуби от украинеца Александър Долгополов с 6:3, 3:6, 6:3, 1:6, 1:6, а Южни отстъпи пред канадеца Милош Раонич с 4:6, 5:7, 6:4, 4:6. За място на четвъртфинал 152-ия в ранглистата Раонич ще спори с Давид Ферер. Испанецът разгроми Рихард Беранкис с 6:2, 6:2, 6:1 час и половина игра. Беранкис дори не загатна че има умения, с които да затрудни Ферер.

Напред продължава и хърватинът Марин Чилич. Той отстрани след невероятна петсетова драма представителя на САЩ Джон Иснър. Иснър на два пъти повеждаше в сетовете с 6:4 и 7:6, но Чилич успяваше да изравни във втория и четвъртия съответно с 6:2 и 7:6 в своя полза. Така се стигна до пети сет-тайбрек, в който Чилич показа здрави нерви и издържливост срещу единия от рекордьорите за най-дълъг мач в историята на тениса Иснър, и се наложи с 9:7. Inews.bg ви припомня, че Иснър игра срещу Филип Маю на турнира Уимбълдън през 2010, когато за над 11 часа победи французина с 6:4, 3:6, 6:7(7), 7:6 (3) и 70:68.

В следващия кръг Чилич ще срещне победителя от мача между местния фаворит Бернард Томич и фаворита за спечелването на титлата Рафаел Надал от Испания.

Друг от фаворитите в надпреварата Робин Сьодерлинг също продължава напред. Шведът не срещна особени проблеми срещу чеха Ян Херних, отстранявайки го с 6:3, 6:1 и 6:4. В следващия си мач той ще се изправи срещу украинеца Александър Долгополов.

• Сега Господин Тау 33-сериен детски тв...
  • 15:45 Телепазарен прозорец
  • 16:00 Бързо, лесно, вкусно
  • 16:55 България в 60 минути с Мариана...
  • 17:30 Избори 2024: Встъпителни клипове
  • 18:30 Още от деня коментарно предаване
  • Сега Премиера: "Плен" - сериал, с.1,...
  • 20:00 "Бягство към победата 2:...
  • 22:00 "Колко ми даваш?" - забавно куиз...