Анди Мъри спря устрема на Григор Димитров на Australian Open

Британецът спечели в четири сета дуела между двамата в Мелбърн

по статията работи: iNews.bg | 25.01.2015 | 15:34
Анди Мъри спря устрема на Григор Димитров на Australian Open
БТА/AP

Най-добрият тенисист на България Григор Димитров отпадна в 1/8-финалната фаза на Australian Open, след като днес хасковлията допусна поражение с 1-3 сета от олимпийския шампион Анди Мъри.

Сблъсъкът в Мелбърн се превърна в същинска гладиаторска битка между двамата атлети, продължила над четири часа. В крайна сметка британският ас успя да измъкне крайния успех с резултат 6-4 6-7(5) 6-3 7-5 и успешно се класира за фазата на 1/4-финалите, докато Григор Димитров не успя поне да изравни класирането си от миналата година, когато намери място сред най-добрите осем в турнира.

Григор Димитров обаче има всички основания да съжалява за негативната развръзка на сблъсъка. В четвъртата част българският тенисист имаше аванс с 5-2 гейма и сервираше за спечелване на сета, но в ключов момент нервите на хасковлията не издържаха и той бе пробит, а оттам-нататък Мъри спечели всички оставащи геймове в частта и в крайна сметка се поздрави с крайния успех в двубоя.

Срещата завърши и по крайно жесток начин за Димитров, имайки предвид, че още първият мачбол на британеца в срещата бе материализиран с помощта на мрежата. Това бе осъзнато и от самия Мъри, който вместо да избухне в радостен изблик, вдигна ръка и джентълменски поднесе извиненията си на Гришо за случилото се.

Така на 1/4-финалите Анди Мъри ще се изправи срещу представителя на домакините Ник Кирьос, който по-рано днес спечели двубой с "екзекутора" на Роджър Федерер Андреас Сепи.

В следващия си турнир Григор Димитров ще пътува до Ротердам, където ще участва в надпреварата с награден фонд 1 600 855 евро. Турнирът е от категорията ATP 500 и ще стартира на 9 февруари.

Двубоят нямаше как да стартира по-добре за Гришо, който от самото начало успя да пробие сервиса на Мъри и набързо поведе с 3-0. Българинът обаче не успя да задържи аванса си в резултата, като скоро след това британецът върна пробива и възстанови равенството. До края на сета Мъри не допусна повече колебания при свой сервис, а нов пробив на подаването на хасковлията му позволи да спечели частта с 6-4.

Вторият сет стартира по подобие на първия, но със съществената разлика, че този път Мъри осъществи ранен пробив за 1-2 в своя полза. Скоро след това обаче Гришо успешно върна пробива за 3-3, а при 5-5 се стигна до нов неприятен момент за родния талант. В крайно неподходящ момент Григор отново загуби подаването си и изостана с 5-6, като Мъри вече сервираше за спечелване на частта и аванс от два сета. И тук обаче Димитров демонстрира лъвския си характер и отново осъществи успешен рибрейк, довеждайки нещата до тайбрек.

В тайбрека Григор доминира изцяло над своя съперник и заслужено спечели дуела между двамата, първи достигайки до седем точки и изравняване на сетовете.

Ключовият момент в третата част настъпи при резултат 4-3 за Мъри, когато Григор не успя да задържи подаването си и се пропука за 5-3 в полза на олимпийския шампион. Последва убедителен сервис гейм на британеца, който не трепна и затвори сета при 6-3 в своя полза.

Спортист №1 на България със сигурност ще помни дълго четвъртата част на сблъсъка, по време на която пропиля страхотен аванс за довеждане на двубоя в пети сет. Спад в играта на Анди Мъри позволи на Гришо да дръпне с 5-2 в своя полза, като по всичко изглеждаше, че българинът ще докара срещата до решаваща пета част. При 5-3 обаче сервисът на Григор не издържа и хасковлията се пропука в ключов момент, а до края на частта Мъри не загуби нито един от оставащите геймове, осъществявайки пълен обрат до 7-5 и продължи към 1/4-финалите на надпреварата.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

ТВ програма

Кино

  • Сега Имало едно време...предметите...
  • 07:15 Телепазарен прозорец
  • 07:30 Домът на вярата
  • 08:00 Денят започва с Георги Любенов
  • 11:00 Отблизо
  • 12:00 По света и у нас
  • 12:30 Арена спорт
  • 13:15 Зала на славата
  • Сега "Древно инженерство" - документална...
  • 07:30 "Тази събота и неделя" - уикенд...
  • 11:00 "Богатствата на България" -...
  • 11:30 "Светът на здравето" - здравно...
  • 12:00 bTV Новините - обедна емисия
  • 12:30 "Дневникът на Бриджит Джоунс" -...
  • 14:45 "Хари Уайлд" - сериал, с.2, еп.2
  • 15:45 "Модерните агролидери" -...
  • Сега "Кобра 11: Обади се!" - сериал,...
  • 07:30 "Събуди се" - предаване
  • 11:00 "Съдебен спор" - предаване на NOVA
  • 12:00 Новините на NOVA
  • 12:30 "Имение в Англия" - с уч. на Чарли...
  • 14:15 "Влюбване в Манхатън" (премиера) -...
  • 16:00 "Да хванеш гората" - документална...
  • 16:30 "На фокус с Лора Крумова" -...
Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.