Аржентина и Уругвай с победи в контролите

Кот д'Ивоар също победи в последната си проверка

по статията работи: iNews | 05.06.2014 | 09:17

Аржентина спечели с 3:0 срещу отбора на Тринидад и Тобаго в контролна среща, която се игра на стадион "Антонио Веспучи" в Буенос Айрес. "Гаучосите" предложиха много емоции на своите фенове и ги зарадваха с класическа победа, която можеше да бъде още по-изразителна.

Алехандро Сабея започна с Меси, Лавеци и Палсио в предни позииции подпомагани от Анхел ди Мария. Резултатът бе открит чак в 45-та минута, когато след корнер Родриго Паласио нацело топката с глава за 1:0.

Вторият гол дойде след страхотен пряк свободен удар на Меси в 51-та минута. Топката се удари в гредата, но Масчерано бе точен при добавката.Няколко минути по-късно Паласио изигра много добре една атака, като финтира защитник и върна топката на влезлия като резерва Макси Родригес, който се разписа за 3:0.Последната проверка на Аржентина преди старта на първенството е срещу отбора на Словения на 7 юни.

Отборът на Уругвай спечели с 2:0 последната си контрола преди старта на Мондиал 2014. В същото време в друга контрола от тази нощ Кот д`Ивоар победи с 2:1 Ел Салвадор. Уругвай се справи срещу отбора на Словения, като двубоя се игра в столицата Монтевидео на стадион "Сентенарио", който приема първия финал в историята на световните първенства.

"Урусите" бяха без голямата си звезда Луис Суарес, който се възстановява от операция, но ще бъде готов за Мондиала.Нападателното дуо Единсон Кавани и Диего Форлан откри резултата в 37-та минута. Таранът на ПСЖ засече с глава центриране на Форлан.

Второто попадение бе дело на Кристиан Стуани в 76-та минута, който бе точен след центриране от корнер.Това бе последната контрола на тима, който стартира на 14 юни срещу Коста Рика.

Кот д'Ивоар се справи с 2:1 над Ел Салвадор като двубоя се игра в САЩ. Африканците почнаха силно и още в 8-та минута Жервиньо бе точен за 1:0. Големият нападател на отбора Дидие Дрогба бе точен за 2:0 в 42-та минута. Ел Салвадор отбеляза един гол в края след точно изпълнена дузпа от Алварез. Това бе последна контрола на тима, който стартира на 15 юни срещу Япония.