Арсенал с невиждан обрат в двубой с 12 гола

"Артилеристите" губеха с 0:4 срещу Рединг, но стигнаха до победа със 7:5 в уникална драма

по статията работи: Иво Вецев | 31.10.2012 | 00:39

Арсенал стигна до неописуем обрат тази вечер срещу Рединг и на стадион "Мадейски" стигна до успех с 7:7 след продължения, въпреки че още в 37-ата минута падаше с 4:0 от домакините.

В самото начало от двубоя за турнира за Купата на лигата Робертсън (12), Косчелни-автогол (18) и Лейджърууд (20) отбелязаха за 3:0, а в 37-ата Хънт направи резила за Арсенал пълен.

До края на полувремето Уолкът изравни, а Жиру (65) направи 2:4. Когато всички очакваха мача да приключи, Косчелни (89) и Уолкът (90+6) вкараха мача в продължения, а в 102-ата минута Шамак осъществи немислимия обрат. Погребняк обаче върна равенството за 5:5 4 минути преди края, но в последната минута отново Уолкът направи 5:6. Времето обаче стигна за още един гол - този на Шамак, който оформи крайното 5:7.

Днес се изиграха още един двубой - Суиндън-Астън Вила, като тимът на Стилиян Петров продължава напред след успех с 2:3.

След мълниеносна контраатака в 12-ата минута, след като Шори изведе Хънт на крилото, а той от своя страна центрира перфектно в наказателното поле, където Робъртс засече успешно - 1:0.

Това обаче беше само началото за стъписания тим на Арсенал, който само 6 минути получи нов гол, но този път дело на Косчелни - Нова атака по дясното крило на домакините, след която последва центриране в наказателното поле, където защитникът засече топката в собствената си врата - 2:0.

До 47-ата минута домакините вече водеха с 4:0, като първо в 20-ата Лейджърууд направи самостоятелен пробив и стреля от 23 метра, а Мартинес се намеси изключително нелепо и не успя да спаси. В 37-ата отново след атака отдясно топката бе центрирана в наказателното поле, където Хънт надскочи персоналния си пазач и заби четвъртото попадение - 4:0 и Арсенал загиваше.

Нещата обаче придобиха невероятен развой - Тио Уолкът върна едно попадение преди почивката, прехвърляйки Федеричи.

През втората част на терена се появи Оливие Жиру, който даде тон за обрат в 65-ата минута, след като с глава успя да отбележи след атрактивно отиграване и удар в горния десен ъгъл.

И когато всички на стадиона очакваха победа за домакините, се случи и немислимото. В 89-ата минута при нов корнер Косчелни надскочи всички в наказателното поле на Рединг и с глава намали до 4:3, а съдията даде 4 минути продължение.

Феновете започнаха да го освиркват мощно, защото позволи срещата да продължи 2 минути повече от добавеното време, а именно тогава Арсенал удари за 4-и път след като Уолкът излезе очи в очи с вратаря, промуши топката, а защитник се опита да изчисти. Топката беше преминала голлинията, но за всеки случай Шамак реши да довкара. Голът обаче отиде на сметката на Уолкът.

В 102-ата минута "артилеристите" стигнаха до пълния обрат - Жиру проби по лявото крило и чукна към Аршавин пред наказателното. Руснакът от своя страна подаде на Шамак, който с удар от границата на наказателното поле завърши пълния обрат на Арсенал - 4:5 след невероятен дух, показан от възпитаниците на Арсена Венгер.

Това обаче не беше всичко в срещата, след като 4 минути преди края Погребняк бе точен и отново изравни - 5:5 и "Мадейски" очакваше дузпи. В 120-ата минута обаче Аршавин направи страхотен пробив в наказателното поле и стреля, защитник изби от голлинията, но там беше Тио Уолкът, който наниза своя хеттрик - 5:6. Шамак пък в добавеното време прехвърли Федеричи и оформи крайното 5:7.