Арсенал се върна в топ 3 с победа над Уигън

"Артилеристите" простреляха само веднъж съперника, но беше достатъчно

по статията работи: Иво Вецев | 22.12.2012 | 17:03

Арсенал записа трета поредна победа в първенството, след като в ранния английски следобед стигна до минимален успех над Уигън с 1:0 като гост на "Майески Стейдиъм".

Арсенал беше по-добрият от двата отбора и заслужено стигна до успеха, като единственото попадение падна благодарение на дузпа отсъдена за нарушение срещу Уолкът. Артета (59) беше точен от бялата точка.

Така "артилеристите" се намърдаха в топ 3 на класирането, като са с 30 точки, но и два мача повече от градския съперник Челси. Уигън пък остава в зоната на изпадащите с актив от 15 точки.

Срещата започна с превес за гостите, които действаха по-съобразително в средата на терена и логично създадоха повече положения в началото. Най-опасно за Уигън бе в 9-ата минута, когато Хабси трябваше да се намесва решително. Касорла пусна феноменален пас към Артета, който от своя страна намери Чембърлейн в наказателното, но ударът на национала беше спасен.

Сериозна опасност имаше и пред Счесни, когато с външен фалц Ди Санто успя да изведе Коне сам срещу вратаря, но бившият нападател на Леванте бе изключително неточен в завършващата фаза.

В 34-ата минута Тио Уолкът бе близо до откриване на резултата, след като топката стигна до него в наказателното поле, но ударът му отблизо беше париран от защитник. До края на полувремето футболистите на Арсенал пробваха няколко удара, но те не застрашиха домакинската врата.

Вторите 45 минути започнаха по идентичен начин, но Уолкът направи два страхотни пропуска. 2 минути след подновяването на играта Окслейд-Чембърлейн го намери в наказателното поле, но той не успя да засече чудесното центриране. След това пък негов удар бе париран от Хабси.

В 59-ата минута дойде решителният момент в мача - Бусежур направи непростима грешка и повали Уолкът в наказателното поле. Съдията отсъди дузпа, която беше реализирана от Артета и "топчиите" поведоха с 0:1.

След попадението Уигън имаше две прекрасни възможности, но Счесни успя да се намеси и при двете, осигурявайки втора поредна победа за своя тим.