Арсенал си отмъсти на Борусия Дортмунд

Единственото попадение в двубоя отбеляза Арън Рамзи в 62-ата минута

по статията работи: Мариян Найденов | 07.11.2013 | 00:02

Арсенал направи сериозна крачка към класиране на осминафиналите в Шампионската лига, след като се наложи с 1:0 при гостуването си на миналогодишния финалист Борусия Дортмунд в мач от група "F” на турнира.

Единственото попадение в двубоя отбеляза Арън Рамзи в 62-ата минута, разписвайки се с глава с удар от непосредствена близост.

По този начин "артилеристите” си върнаха на Борусия за поражението с 1:2 на "Емиратс” преди две седмици.

В другия мач от групата Наполи надигра Олимпик Марсилия с 3:2 на своя "Сан Паоло”. Подробности за победата на Наполи вижте в Sporta.bg.

След този победа Арсенал събра актив от 9 точки, с които оглави класирането в група "F”. Също толкова има и Наполи, но италианците са с по-лоша голова разлика. Трети е Борусия Дортмунд с 6 пункта, а на Олимпик Марсилия е последен без точков актив до момента.

Срещата с домакински натиск на Борусия, но постепенно възпитаниците на Арсен Венгер изравниха играта и също започнаха да поглеждат към вратата на съперника.

Първото по-опасно положение в мача стана в 17-ата минута, когато Марко Ройс стреля с глава, а Невен Суботич засече топката на воле, но ударът му излезе в аут.

Девет минути по-късно (26’) Кевин Гроскройц центрира към Якуб Блашчиковски, той засече топката, но волето му бе блокирано от Бакари Саня.

Хенрих Мъхитарян също опита късмета си с удар от границата на наказателното поле в 37-ата минута, но топката мина далеч от целта.

Футболистите на Борусия Дортмунд бяха много близо до откриване на резултата в началото на второто полувреме (50’), когато Марко Ройс стреля много опасно с глава, но Войчех Шчесни показа класа и изби в корнер.

Така се стигна до 62-ата минута, когато Арсенал попари домакините, превръщайки в гол едно от малкото си положения в мача. Месут Йозил центрира в наказателното поле, където Оливие Жури засече топката с глава, след което тя попадна в Арън Рамзи, който също с глава я прати в мрежата на Роман Вайденфелер за 0:1.

До края на мача възпитаниците на Юрген Клоп се хвърлиха в атаки, за да заличат негативния за тях резултат, но така и не успяха да стигнат до гол.

Арсенал пък можеше да си тръгне и с по-изразителна победа от Германия, но пропуски направиха Рамзи и Пер Мертазакер.