Астън Вила и Арсенал не си отбелязаха гол

Битката на "Вила Парк" завърши при равенство 0:0

по статията работи: iNews.bg | 24.11.2012 | 21:34

Отборите на Астън Вила и Арсенал завършиха наравно 0:0 в среща от 13-ия кръг на Премиършип, изиграна на "Вила Парк" в Бирмингам.

И двата тима имаха шансове за отбелязване на победно попадение, но до такова не се стигна. Дванадесет минути преди края и гредата помогна на Арсенал, след като Шчесни с мъка изби изстрел на Брет Холман.

Така Арсенал продължава с непостоянните си изяви в последно време, като "топчиите" имат само две победи в последните си шест двубоя за първенство. Лондончани остават на 6-а позиция с актив от 20 точки, изоставайки на вече 10 от лидера Манчестър Юнайтед. Астън Вила пък събра 10 пункта и се измъкна от зоната на изпадащите, изпращайки там Рединг.

Мениджърът на гостите Арсен Венгер остави Бакари Саня, Томас Вермален, Джак Уилшър и Жервиньо на пейката, като в атака за лондончани стартираха Лукас Подолски, Оливие Жиру и Алекс Окслейд-Чембърлейн. Санти Касорла отново зае позиция зад нападателите, докато Аарън Рамзи и Микел Артета оформиха двойка в средата на терена. Карл Дженкинсън, Пер Мертезакер, Лоран Косиелни и Киерън Гибс започнаха в защита пред Войчех Шчесни.

Кристиян Бентеке оглави атаката на Вила, ползвайки се с подкрепата на Габи Агбонлахор и Андреас Вайман. Карим Ел Ахмади трябваше да притеснява отбраната на Арсенал от втора позиция.

През първите 30 минути нямаше особено много шансове за откриване на резултата, като в 28' най-близо до попадение бе Аарън Рамзи. Уелският национал нагласи топката на десния си крак и стреля, но Брад Гузан отрази.

Десет минути по-късно се стигна до дискусионен момент на "Вила Парк", като гол на домакините бе отменен. Кларк получи топката от Банан при изпълнение на статично положение и стреля, като след рикошет кълбото попадна в краката на Андреас Вайман. Австриецът намери мрежата зад Шчесни, но попадението му бе отменено поради засада.

Две минути преди края отличен шанс за Арсенал пропиля Лоран Косиелни, който не съумя да реализира от прекрасна позиция. Френският национал се измъкна от персоналния си пазач и стреля с левия крак, но над гредата.

Първият голям шанс за отбелязване на гол след почивката отново се отвори пред гостите. В 62' Оливие Жиру комбинира с друг от бранителите на Арсенал - Карл Дженкинсън, но подобно на Лоран Косиелни, десният защитник също не бе ефективен в завършека си.

Домакините отговориха четири минути по-късно, когато и Астън Вила бе близо до гол. Агбонлахор получи подаване от Бентеке и стреля, но изпращайки кълбото право в тялото на Войчех Шчесни.

И до края на срещата двата тима не успяха да пробият защитите на съперника, като в 78' и гредата помогна на Арсенал. Резервата Брет Холман стреля силно по посока вратата на "топчиите", а след намеса на Войчех Шчесни, топката срещна гредата зад полския национал. Арсен Венгер от своя страна опита да промени нещо в атака, гласувайки доверие на Жервиньо и Андрей Аршавин, но този негов ход не доведе до успех.