Аталанта излъга Интер в Милано

Гол в последната минута донесе успеха на гостите от Бергамо

по статията работи: Божидар Азманов | 23.03.2014 | 18:21

Аталанта победи Интер като гост с 2:1 в изключително интересен и драматичен двубой от Серия А.

Първото полувреме на "Джузепе Меаца" премина при сравнително равностойно, като двата тима си размениха по едно попадение. Аталанта поведе чрез Джакомо Бонавентура в 35-а минута, но в ответната атака Мауро Икарди изравни за Интер след чудесно подаване на Фреди Гуарин.

Гостите пък можеха да съжаляват повече, че се оттеглиха на почивката при равенство, тъй като удариха и греда.

През втората част Интер тотално надигра своя противник. Играчите на Валтер Мадзари упорито търсеха гола, но не съумяха да реализират, въпреки че удариха цели три греди.

Аталанта пък въобще не погледна към вратата на Самир Ханданович чак до 86-а минута, когато Джонатан изчисти пред голлинията удар на Бриенца. При втория си опит за гол обаче гостите реализираха. Точен с глава в последната минута бе отново Бонавентура.

Така Аталанта постигна четвърта поредна победа в Серия А и заема осма позиция с 40 точки. Интер пък пропусна възможността да стъпи на четвъртата позиция и остава на пето място с 47 пункта, колкото има и Парма.