Атлетико (М) се наложи над Еспаньол

Шампионите на Испания спечелиха с 2:0 след попадения на Тиаго и Марио Суарес

по статията работи: Краси Киров | 19.10.2014 | 15:14

Шампионът на Испания Атлетико (Мадрид) победи с 2:0 тима на Еспаньол в среща от 8-ия кръг на Примера Дивисион.

Головете за успеха на "дюшекчиите" отбелязаха Тиаго и Марио Суарес като със спечелените три точки домакините от Мадрид вече са на трето място със 17 точки, колкото има и Валенсия, но "прилепите" са с мач по-малко.

Атлетико започна силно двубоя и още в третата минута вратаря на гостите Касия трябваше да се намесва след удар на Туран и добавка на Марио Манджукич.

Въпреки ранния натиск домакините не успяха да стигнат до бърз гол. Най-опасен за Еспаньол бе Серхио Гарсия, който намери перфектно Васкес, но ударът на полузащитника бе право във вратаря.

Коке пробва далечен удар спасен с вещина от Касия. Манджукич също направи пропуск като не успя да уцели вратата след удар с глава от близо. Така се стигна до 43-та минута, когато полузащитникът Тиаго бе най-съобразителен при едно центриране на Габи в наказателното поле и с хубав удар прехвърли вратаря Касия за 1:0.

Второто полувреме в игра за Атлетико се появиха Марио Суарес и Антаон Гризман, като френския национал внесе много скорост в атаките на домакините, а Суарес отбеляза втория гол за победата.

В 71-та минута центриране на Коке от корнер бе засечено от Годин, а Марио Суарес добави отбитата топка във вратат за 2:0. До края Атлетико можеше да направи резултата класически, но Гризман се забави и не успя да стреля от удобна позиция. пет минути преди края Манджукич нацели и гредата.