Байерн изпепели Рома в Рим

Баварците разбиха селекцията на Руди Гарсия

по статията работи: Иво Вецев | 22.10.2014 | 00:06

Набралият скорост и амбиции тим на Рома получи звучен шамар в студената вечер на стадион "Олимпико" в Рим, където Байерн Мюнхен удари италианския тим с гръмкото 7:1 пред пълните трибуни в столицата.

Дербито, което се очакваше в Шампионска лига, не се състоя, след като за едно полувреме баварският колос поведе с 5:0 след голове на Робен (9,30) Гьотце (23), Левандовски (25) и Мюлер (36 от дузпа).

През второто полувреме защитата на Байерн даде възможност на Рома да се разпише, но италианците го направиха само веднъж чрез Жервиньо в 66'. резервите Рибери и Шакири в 78' и 80' направиха резултата 7:1.

Това е втора такава загуба за Рома в турнира, след като през 2007 Манчестър Юнайтед удари "вълците" със същия резултат. Крайният изход пък е изключително изненадващ, предвид силната игра, която Рома показва през новия сезон.

Така в групата Байерн е убедителен лидер с 9 точки, докато Рома е на второ място с 4 пункта. Сити е с 2 точки, докато ЦСКА Москва днес записа първата си точка.

Началото на двубоя не даде индикации, че Байерн ще има такава доминация през първите 45 минути. Рома играеше добре в защита, а първите две опасни ситуации бяха пред вратата на Нойер, който се намеси решаващо в две ситуации.

В 9' обаче защитата на "вълците" се пропука след корнер. Робен получи пред наказателното поле и проби през цялата защита. От 5 метра и от малък ъгъл той успя да насочи удара си в горния десен ъгъл на Де Санктис и откри резултата – 0:1.

Последва нова страхотна намеса на Нойер, който успя да парира удар на Жервиньо от непосредствена близост. В 17' пък вратарят на Рома спаси удар на Гьотце, като топката рикошира и в защитник на домакините.

В 23' обаче героят на Германия от Мондиал 2014 блесна с прекрасен гол. След продължителна атака Мюлер асистира на Гьотце, който се вряза в защитата на италианския тим и с хубав удар удвои. Само две минути по-късно точен беше Левандовски, като Бернат намери поляка пред малкото наказателно поле и той нямаше проблем да се разпише.

Поредният пирон в ковчега на Рома беше забит точно половина час след началото на мача, след като Робен с поредния си страхотен пробив отдясно се озова сам срещу Де Санктис, стреля право във вратаря, който насочи топката в собствената си врата – 4:0 за баварците.

В 35' пък Манолас извърши глупаво нарушение в наказателното поле и Йонас Ериксон отсъди дузпа. Зад топката застана Томас Мюлер, който нямаше проблем да реализира в долния ляв ъгъл – 5:0 до почивката.

Байерн свали значително и темпото, и концентрацията в своята игра, което откри много възможности за домакините. В 52' Жервиньо беше изведен отляво в наказателното поле, но топката му срещна гредата. Минута по-късно Флоренци също беше изведен сам срещу Нойер, но той стреля право във вратаря.

В 59' центриране на Итурбе едва не завършио с гол, след като Жервиньо беше изпуснат, но крилото стреля право в немския вратар. Той обаче нямаше какво да направи в 66', когато Нианголан проби отляво и качи топката на главата на Жервиньо – 5:1.

Малко по-късно съдията даде едно от малкото спорни отсъждания, след като Жервиньо се откъсна сам срещу Нойер, но беше вдигнат флаг за засада. Такава не можеше да има, тъй като нападателят беше зад центъра по време на паса.

В 78' обаче резервата на Байерн Франк Рибери се отчете с фамозен гол, след като беше изведен сам срещу Де Санктис, овладя отлично и копна топката над вратаря – 6:1. Само две минути по-късно друга резерва – Йердан Шакири излезе на позиция в наказателното поле, мина покрай вратаря и реализира за 7:1.