Байерн на полуфинал за Купата на Германия след победа над Щутгарт

Баварците се поздравиха с успех с 2:0

по статията работи: Мариян Найденов | 09.02.2012 | 08:44

Байерн постигна комфортна победа с 2:0 като гост на Щутгарт и се класира за полуфиналите в турнира за Купата на Германия.

Баварците се реваншираха на феновете си, след като напоследък не се представят на ниво в Бундеслигата. Негативната серия на тима се изразява в спечелените само 4 точки от последните 3 мача, което доведе до смъкване на второ място за сметка на шампиона Борусия Дортмунд.

Играчите на Щутгарт пък не можаха да поднесат подобаващ подарък за 46-ия рожден ден на треньора си Бруно Лабадия и напускат надпреварата.

В 30-ата минута отлична атака на гостите, подхваната от Рафиня, доведе до прецизно центриране в наказателното поле на Томас Мюлер, за да може Франк Рибери с глава да прати топката в мрежата за 0:1.

Само няколко секунди след подновяването на играта през второто полувреме Марио Гомес подхвана контраакция и подаде към Мюлер, който напредна и отново върна кълбото за нападателя.

Гомес бе напълно непокрит на границата на наказателното поле и с премерен изстрел фиксира крайното 0:2.

В другите четвъртфинали, играни вчера, Гройтер Фюрт с Асен Караславов в състава си спечели гостуването си на Хофенхайм с 1:0 и се класира на полуфиналите.

Българинът се появи на терена в 89-ата минута на мястото на Оливие Океан, който вкара единственото попадение в срещата в последните секунди на първото полувреме.

Домакините улесниха допълнително втородивизионния отбор, след като в 36-ата минута останаха с човек по-малко на терена заради директното изгонване на Марвин Компер.

Борусия Мьонхенгладбах спечели визитата си на Херта в Берлин с 2:0 след продължения и също ще играе в следващата фаза на турнира.

След нулево равенство в редовното време трябваше да се изиграе допълнителен половин час, за да бъде определен победителят.

В 101-ата минута съдията отсъди дузпа в полза на Борусия и показа червен картон на Хубник от състава на Херта, с което до голяма степен предопредели изхода на двубоя.

Даемс се нае с изпълнението на наказателния удар и не остави шансове за вратаря Крафт - 0:1. Във втората добавена минута на продълженията пък Венд оформи крайния резултат, след като бе прекарал на терена само няколко секунди.

Аранго подхвана отлична контраатака за гостите и предостави топката за току що влезлия Венд, който не сгреши - 0:2.