Байерн пак надви Рома, ЦСКА порази Сити в Шампионска лига

Георги Миланов също с шанс да се разпише срещу английския шампион

по статията работи: iNews.bg | 06.11.2014 | 00:37

Германският шампион и първенец Байерн (Мюнхен) отново доказа преимуществото си над Рома и записа втори пореден успех над италианския си опонент, този път "само" с 2:0. "Вълците" се бяха постарали да не допускат нов разгром след 1:7 в Рим и поне през първото полувреме оказваха сериозна съпротива на Баварската машина, докато след почивката отстъпваха значително на терена.

С четвъртия си пореден успех в груповата фаза Байерн се присъедини към Реал Мадрид и Борусия (Дортмунд), които отвчера си гарантираха място на осминафиналите в Шампионска лига. За германския шампион това е седмо поредно прескачане на груповата фаза, а "вълците" ще трябва сериозно да се потрудят в оставащите два кръга, за да играят в турнира и догодина.

Баварците имат 12 точки на върха в Група Е, докато Рома остава с 4 пункта на второто място. В другия мач изненадващо ЦСКА (Москва) победи с 2:1 Манчестър Сити като гост и също събра 4 точки, но изостава в директните показатели от "вълците". "Гражданите" са последни с 2 пункта.

В 34-ата минута опасните атаки на Байерн по лявото крило най-накрая дадоха позитивно отражение на резултата. Въпреки че Хуан Бернат бе най-активен по този фланг, Давид Алаба успя да намери пролука между играчите на Рома и да си освободи място за центриране в наказателното поле. Спортист номер 1 на Австрия пусна отлично топката по земя за включващия се от по-задна позиция Франк Рибери, който от точката за дузпа прецизно насочи кълбото в долния ляв ъгъл на вратаря Лукаш Скорупски.

В 64-ата минута Роберт Левандовски се откъсна отляво в наказателното поле и центрира успоредно на голлинията за Марио Гьотце, който изпревари вратаря Лукаш Скорупски и с докосване от въздуха прати топката в мрежата за 2:0.

Видео, снимки и подробности от мача вижте в Sporta.bg

Английският шампион Манчестър Сити е на път да отпадне за втора поредна година от груповата фаза на Шампионска лига, след като се провали в търсенето си на първа победа и от четвъртия опит.

"Гражданите" изненадващо отстъпиха с 1:2 на руския шампион ЦСКА (Москва) насред стадион "Етихад", с което остават с едва 2 точки в актива си и на дъното на Група Е. "Армейците", за които Георги Миланов игра през второто полувреме, се изравниха с 4 точки с Рома, но изостават в битката за втората позиция заради по-слаби показатели от "вълците".

Италианският тим отстъпи с 0:2 при гостуването си на Байерн, който вече си осигури за седми пореден път участие на осминафиналите.

Манчестър Сити изоставаше още през първото полувреме, а през втората част бе безсилен да промени резултата, като възпитаниците на Мануел Пелегрини дори си изкараха два червени картона чрез Фернандиньо и Яя Туре.

Изненадващо още в четвъртата минута при първата си атака руските шампиони поведоха в резултата чрез Сейду Думбия. Нападателят, който вдъхнови ЦСКА за обрата след почивката в предишния мач, засече с глава във втората минута топката след великолепно центриране от фаул на Бебрас Натхо – 0:1.

Домакините обаче реагираха по най-добрия начин и на свой ред в 8-ата минута се възползваха от изпълнение на статично положение. Яя Туре с прекрасен изстрел от пряк свободен удар на около 20 метра от голлинията не остави никакви шансове за Игор Акинфеев и бързо възстанови равенството – 1:1.

В 34-ата минута отново Сейду Думбия се оказа непокрит в наказателното поле на домакините и получи нов пас от Бибрас Натхо, за да плъзне кълбото покрай Джо Харт. Контраатаката на ЦСКА бе скоростна, но главният виновник за попадението бе Гаел Клиши, който с нескопосаното си изчистване прати топката право в Натхо – 1:2.