Байерн с четвърти успех на домашна сцена

Баварците надделяха с 2:0 над гостуващия Хановер 96

по статията работи: iNews.bg | 14.09.2013 | 18:35

Шампионът на Германия Байерн Мюнхен се върна поне за няколко часа на върха в Първа Бундеслига, след като днес баварският гранд се наложи с 2:0 над гостуващия Хановер в среща от 5-ия кръг на първенството.

Първата част на "Алианц Арена" завърши при нулево равенство, но след почивката Байерн стигна до трите точки, благодарение на попаденията на Марио Манджукич и Франк Рибери.

По този начин Байерн събра актив от 13 точки и изпревари лидера Борусия Дортмунд, който разполага с 12. "Жълто-черните" обаче все още не са изиграли домакинството си на Хамбургер по-късно днес.

Хосеп Гуардиола остави Данте и Бастиян Швайнщайгер на резервната скамейка, като Даниел ван Буйтен партнираше на Джером Боатенг в сърцето на отбраната. Капитанът Филип Лам действаше на позицията на дефанзивен халф, докато Тони Кроос, Томас Мюлер, Франк Рибери и Ариен Робен действаха зад изнесения по-напред Марио Манджукич.

Артур Собиех и Я Конан оглавиха атаката на Хановер в днешния ден, докато Битенкурт и Приб действаха на двата фланга.

През първата част голове на "Алианц Арена" нямаше, като и двата тима разполага с някои добри шансове за първо попадение.

1040868В 7' Байерн достигна до първи добър шанс за попадение, но Томас Мюлер не успя да открие. Немският национал бе изведен от Ариен Робен, но Цилер излезе навременно и успя да затвори ъгъла.

В 18' гостите от Хановер за малко не си отбелязаха впечатляващ автогол. Ариен Робен проби и центрира от десния фланг, а нескопосана намеса на Андреасен бе отразена от Цилер.

Между 24' и 25' гостите от Хановер също показаха зъби, а вратата на шампионите бе сериозно застрашена. Първо Собиех стреля в аут от добра позиция, а минута по-късно Поконоли също не намери очертанията.

Първото полувреме наближаваше своя край, а домакините от Байерн започнаха да усилват натиска пред вратата на хановерци. В 37' отново Томас Мюлер центрира много опасно, но нямаше негов съотборник, който да засече. В 40' пък гредата спаси баварския гранд, след като Мануел Нойер нямаше шанс за реакция при изстрел на Я Конан. Марио Манджукич също можеше да отбележи, но хърватинът прати кълбото право в ръцете на Цилер.

1040870Развръзката на "Алианц Арена" настъпи през втората част, когато по-класният тим на Байерн все пак взе своето в срещата.

Трибуните в Мюнхен се успокоиха в 51', когато Байерн най-сетне откри резултата след осъществена атака по учебник. Топката премина през Ариен Робен и Тони Кроос, преди да стигне до Марио Манджукич, който с левия крак прониза Цилер за 1:0.

В 57' Джером Боатенг за малко не си отбеляза автогол след центриране на Приб, а в 64' Байерн нанесе и втори удар над своя гост. Футболист №1 на Европа Франк Рибери осъществи успешна добавка след отразен удар на Робен и прати кълбото в мрежата за 2:0.

До края на редовното време до нови попадения не се стигна, като Ариен Робен и Марио Манджукич имаха шансове за трети гол, но вратата на Хановер оцеля.