Балотели носи нов успех на Милан

4-и гол за Супер Марио

по статията работи: Иво Вецев | 15.02.2013 | 23:50

Милан успя да влезе в топ 3 на италианското първенство и гледа уверено към осминафиналите в Шампионска лига срещу Барселона, след като тази вечер на "Сан Сиро" успя да спечели срещу Парма с 2:1.

В петъчната вечер Палета (39) откри резултата, но в полза на Милан, след като заби топката в собствената си врата. Балотели (78) вкара от фаул за 2:0, отбелязвайки 4-ия си гол за Милан след трансфера. Крайният резултат бе оформен от Сансоне секунди преди края на мача.

Така Милан вече е на 3-о място с 44 точки, като последното място, даващо право на участие в Шампионска лига догодина, изглежда ще се реши в последния момент, тъй като Лацио е с 44 точки, а Интер само с точка по-малко. Парма пък остава на 10-о място с 34 точки.

"Росонерите" установиха контрол в началото, като Боатенг бе близо до откриване на резултата на два пъти, но така и не сполучи в своите опити. В същото време обаче Парма атакуваше много опасно на контраатака, а при една такава Абиати трябваше да се намесва при удар на Амаури.

Двата отбора все пак изглеждаха предпазливи в играта си, въпреки че привидно Милан играеше по-добре. Статуквото обаче беше нарушено в 39-ата минута – при центриране отдясно Палета се опита да избие топката в корнер, тъй като зад него беше Балотели, но за огромно негово съжаление коженото кълбо се озова в мрежата на собствения му отбор.

Така Милан откри резултата, а Палета трябваше да преживее шока да си отбележи гол, и то на връх рождения си ден. До края на първата част пък Амаури можеше да изравни, но отново Абиати се оказа последната преграда пред гола.

Втората част се разви изцяло по вкуса на Милан, като гостите извършиха бързо и трите си смени, но така и не стигнаха до реална ситуация пред Абиати, докато Балотели и Нианг изпускаха положение след положение за "росонерите".

Все пак Супер Марио напомни за себе си в 78-ата минута – новата придобивка на отбора изпълни перфектен пряк свободен удар от около 17 метра и осигури комфортен аванс от 2:0 на домакините.

Парма обаче все пак стигна до гол в края, като Сансоне успя да преодолее Абиати, но за повече нямаше време и Милан се поздрави с втори пореден домакински успех с 2:1, след като преди две седмици при дебюта си Супер Марио победи с 2:1 Удинезе.