Барса бие за Купата, Меси с нови два гола

Аржентинецът отбеляза 88-ия си гол за календарната 2012 година

по статията работи: iNews.bg | 12.12.2012 | 22:56

Носителят на трофея Барселона направи сериозна крачка към класиране за 1/4-финалите на Купата на Краля, след като тази вечер "блаугранас" спечелиха с 2:0 гостуването си на втородивизионния Кордоба.

Голове №87 и №88 за календарната 2012 година реализира Лионел Меси, който изигра пълни 90 минути и се разписа по веднъж в двете полувремена на мача.

Тито Виланова подходи към срещата изключително сериозно, като в стартовия състав на наставника попаднаха голяма част от водещите футболисти на тима. Лионел Меси, Давид Вия и Педро Родригес стартираха в атака, докато Шави, Тиаго и Алекс Сонг заеха места в халфовата линия. Дани Алвеш, Жерар Пике, Хавиер Масчерано и Жорди Алба стартираха пред вратаря Хосе Пинто.

Извън групата на Барселона останаха Виктор Валдес, Адриано и Андрес Иниеста, докато Карлес Пуйол, Серхио Бускетс и Алексис Санчес седнаха на пейката.

Сблъсъкът в Кордоба не протече никак леко за каталунския колос, като домакините дадоха всичко от себе си в течение на мача. Футболистите на треньора Рафа Бергес играха с огромна енергия и себераздаване, което принуди и играчите на Тито Виланова да положат не малко усилия.

Още в 5' Хосе Мануел Пинто трябваше да се намесва за първи път, отразявайки силен изстрел от дистанция на Феде Вико. Шест минути по-късно резултатът бе открит, но събитията вече бяха пренесени пред другата врата. Давид Вия получи подаване зад отбраната на Кордоба, като испанският национал мигновено насочи топката към непокрития Лионел Меси. Аржентинецът стреля към опразнената врата и отбеляза 87-ия си гол за годината, макар и с помощта на горната греда.

До почивката резултатът на няколко пъти можеше да бъде изравнен, като попадение на домакините бе и отменено поради засада. Лионел Меси пък можеше да отбележи и втори гол в срещата, но ударът му бе отразен от Микел Саизар.

И след почивката двубоят продължи да тече на изключително високо темпо, като най-големите печеливши от това бяха зрителите. В 47' Пинто отново спаси след хубав удар на Кабайеро, а три минути по-късно Педро не успя да реализира от чиста позиция. В 53' шанс се откри и пред Давид Вия, но астуриецът също стреля в аут

Интересните ситуации продължиха да следват една след друга, а в 57' отново Педро остана очи в очи с вратаря Микел Саизар. Крилото обаче стреля право в тялото на стража, позволявайки му да елиминира възможността от втори гол.

В 66' Тито Виланова извърши първа промяна в своя стартов състав, като Педро отстъпи мястото си на Алексис Санчес. Минутки по-късно Лионел Меси бе изведен очи в очи със Саизар, но до втори гол отново не се стигна. Жерар Пике блесна с фантастичен пробив и извеждащо подаване към Бълхата, който се оказа сам срещу противниковия вратар. Саизар обаче отрази, лишавайки Меси от 88-и гол за календарната 2012 година.

В 74' обаче стражът на Кордоба бе безпомощен, като този път Меси не сбърка. Резервата Алексис пусна перфектна топка към аржентинеца, който с едно докосване преодоля Микел Саизар и реализира за 0:2. Минути по-късно пред Меси се откри възможност и за хеттрик, но завършващият удар на "десетката" се оказа твърде слаб.

До края на срещата Тито Виланова пусна в игра Мартин Монтоя и Кристиян Тейо, а до нови голове във вратата на Кордоба не се стигна. Така каталунците ще очакват далеч по-спокойни реванша на своя "Камп Ноу", като класирането им за 1/4-финалите вече изглежда вън от съмнение.

• Сега Култура.БГ предаване за култура с...
  • 12:30 Светът на жестовете
  • 12:45 Телепазарен прозорец
  • 13:00 Последният печели...
  • 14:00 "Петолиние на паметта
  • 15:00 Натисни F1 образователна поредица...
  • Сега "Преди обед" - токшоу с водещи...
  • 13:30 "Златно момче" - сериал, еп.75 /п./
  • 15:00 "Бараж" - сериал, еп.47
  • 16:00 "Скъпа мамо" - сериал, еп.3